One UI 5.1 güncellemesi alacak Samsung cihazlar belli oldu: Giriş seviye modeller de var

Genel Oca 17, 2023 Yorum Yok
Samsung, birden fazla aygıtına One UI 5 güncellemesini verdi. Şirket artık One UI 5.1 güncellemesini dağıtmaya hazırlanıyor. One UI 5.1 alacak Samsung aygıtlar da muhakkak oldu.

Son Galaxy Watch 5 güncellemesinin sürüm notlarında Samsung’un bir sonraki yazılımının One UI 5.1 olacağı ortaya çıkmıştı. One UI 5.1 çıkış tarihi net değil; Şubat ayında yayınlanması bekleniyor lakin şimdiden yazılım güncellemesini alacak telefonlar ve tablet modelleri bell oldu.

Galaxy S20 ve daha yeni modeller One UI 5.1 alacak

One UI 5.1 alacak Samsung aygıtlar ortasında; Galaxy S20, S21, S22, Galaxy Z Flip, Z Flip 5G, Z Flip3, Z Flip 4, Galaxy Z Fold 2, Z Fold 3 ve Z Fold 4 var.

Bazı özellikler eski modellerde kullanılamayacak

Bütçe odaklı birkaç model de One UI 5.1’e güncellenecek lakin birtakım özellikler desteklenmeyecek. Örneğin; Galaxy Watch 5 kulanıcılarının telefonun kamerasını Denetim etmesini, sıkıştırma hareketiyle yakınlaştırma yapmalarını sağlayan kamera denetimcisi özelliği sırf Galaxy S20 yahut Z Flip modellerinden sonra çıkan üst Tertip telefonlarda kullanılabilecek.

One UI 5.1 özellikleri, istikbal yenilikler hakkında şimdi bir bilgi yok. One UI 5.1 ile istikbal Samsung Galaxy S23 serisi, 1 Şubat’ta resmî olarak tanıtılacak. One UI 5.1 Ara güncelleme olacağından başka bir tanıtım görmeyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir