Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Genel
 4. »
 5. Apple’ın ebeveyn denetimi özellikleri: Çocuğunuzun iPad’ini kontrol altında tutun

Apple’ın ebeveyn denetimi özellikleri: Çocuğunuzun iPad’ini kontrol altında tutun

admin admin -
14 0

Çocukların inançlı telefon ve tablet kullanımını sağlamak için, Apple’ın iPhone ve iPad’lerdeki ekran mühleti özelliği, filtreler ve muhakkak uygulamalar yahut Aygıt kullanımı müddetini sınırlama iç ebeveyn denetimi ayarları içeriyor. Çocuğunuzun kendi telefonunda yahut tabletinde neler yapabileceğini Denetim etmek için birçok seçeneğe sahipsiniz. iPhone’da Ana denetimi ayarları nasıl yapılır anlatıyoruz.

iPhone’da Ana denetimi nasıl yapılır ⏳

Ekran müddetini açtıktan sonra, çocuğunuzun telefon ve tablette harcadığı süreyi belirlemek, kullanabileceği uygulamaları seçmek, gireceği siteleri belirlemek, satın alım ve indirmeleri engellemek için birtakım ayarlamalar yapmanız gerekir. iPhone’da Ana kontrolü nasıl yapılır görelim:

Oyun müddetini ve gününü belirleyin 🎮

Uygulama sınırları’nı açarak, oyunlar ve toplumsal medya üzere aşikâr uygulamalar yahut uygulama kategorileri için günlük mühlet hududu belirleyebilirsiniz. bütün uygulama limitleri günlük olarak yenilenir. Örneğin; çocuğunuzun telefon yahut tablette her gün yahut muhakkak günlerde 1 saat oyun oynamasına müsaade vermek istiyorsunuz. Oyun müddeti ve günü belirlemek için şu ayarı yapın:
 1. Ekran Süresi’ne girin.
 2. Uygulama Sınırları’na dokunun.
 3. Sınır Ekle’ye dokunun.
 4. Kategoriler ortasından Oyunlar’ı seçin.
 5. Süre ve gün belirleyin.

Hangi bireyleri arayacağını seçin 📵

Her Vakit müsaade verilen ayarı, çocuğunuzun sizin belirlediğiniz atıl mühlet içinde kullanabileceği uygulamaları ve arayabileceği bireyleri seçmenize İmkan tanır. Acil durum aramalarına varsayılan olarak her Vakit müsaade verilir fakat hangi şahısları arayacağını seçebilirsiniz. Çocuğunuzun muhakkak şahıslarla irtibatına müsaade vermek için şu ayarı yapmalısınız:
 1. Ekran Süresi’ne girin.
 2. Her Vakit Müsaade Verilen’e dokunun.
 3. Üstte Bireyler yanındaki Herkes’e dokunun.
 4. İletişim İzni’ni muhakkak şahıslar olarak ayarlayın.
 5. Rehberindeki bir kişiyi seçebilir yahut rehberde olmayan bir kişinin numarasını ekleyebilirsiniz.

Hangi sitelere girip giremeyeceğini belirleyin ⛔️

iPhone’da çocuğunuzun müstehcen içeriklere maruz kalmamasını sağlamaya Yardımcı olacak birkaç ayar var.

Örneğin; uygulama derecelendirme ayarı ile TikTok üzere çocuklar için Müsait olmayan uygulamaların engellenmesini sağlayabilirsiniz. İçerik sınırlama kısmından uygunsuz sinema, sıra ve görüntü klipleri izlemesini engelleyebilirsiniz. Yetişkin web sitelerini sınırla seçeneğiyle çocuğunuzun yetişkin sitelerine girmesini engelleyebilirsiniz. Uygunsuz içerikleri engellemek için şu adımları izleyin:

 1. Ekran Süresi’ne girin.
 2. İçerik ve Zımnilik Sınırlamaları’na girin.
 3. Web İçeriği’ne dokunun.
 4. Belli sitelere erişimini engellemek için “Yetişkin web sitelerini sınırla”ya dokunun.
 5. Asla Müsaade Verme, çocuğun girmesini istemediğiniz Özel site/siteleri ekleyebilirsiniz.
 6. Her Vakit Müsaade Ver, çocuğun inançla gireceği sitelerdir.

Uygulama içi satın alımları engelleyin 🚫

Bilhassa fiyatsız indirilebilen taşınabilir oyunlar, uygulama içinden satın alınabilen öğeler sunuyor. Apple hesabınızı eklerken kredi kartı bilgilerinizi girdiyseniz çocuğunuz oyun içinde ilgisini çekecek öğeleri basitçe satın alabilir. Sürpriz faturalarla karşılaşmamak için, iTunes ve App Store satın alımları kısmından uygulama içi satın alımları kapatmalısınız.
 1. Ekran Süresi’ne girin.
 2. İçerik ve Zımnilik Sınırlamaları’na girin.
 3. iTunes ve App Store Satın Alımları’na dokunun.
 4. Uygulama içi satın alım seçeneğini “İzin Verme” olarak ayarlayın.

iPhone ekran müddeti nasıl açılır ✅

iPhone ekran süresi, çocuğunuzun akıllı telefonu ve tableti için sınırlama koymanıza Yardımcı olmakla kalmaz, tıpkı vakitte aygıtta ne kadar vakit harcadığına dair tam bir rapor verir.

Çocuğunuzun en Fazla hangi uygulamaları kullandığını, en faal olduğu saatleri görebilirsiniz. Çocuğunuzun uygunsuz içeriklerle karşılaşmamasını sağlarken atıl süreyi ayarlayabildiğiniz âlâ bir özelliktir. Ekran mühleti kısıtlamaların müsaadeniz dışında değiştirilmesini engellemek için bir şifre belirlemenizi ister. Öncelikle iPhone’da ekran müddeti nasıl açılır? adım adım görelim:

 1. Ayarlar’a girin ve Ekran Süresi’ne dokunun.
 2. Ekran Süresi’ni Aç’a dokunun.
 3. Bu Çocuğumun iPhone’u seçeneğini seçin.
 4. Üst üste Daha Sonra Ayarla’yı seçerek ilerleyin.
 5. Bir ekran müddeti parolası belirleyin. (Çocuğunuzun kısıtlamaları kaldırmasını engelleyecektir.)
 6. Ekran müddeti şifresini unuttuğunuzda sıfırlamanıza Yardımcı olacak Apple kimliğinizi girin.
 7. iPhone’da ekran müddetini açmak bu kadar basit!

Ebeveyn denetimi uygulamaları 📲

Ebeveyn denetimi uygulamaları, ebeveynlerin nerede olurlarsa olsunlar çocuklarının aygıtlarında ne yaptıklarını izlemelerini sağlar.

En yeterli Ana kontrolü uygulamaları, pozisyon izleme, arama ve kısa bildiri takibi ve hatta gerçek vakitli ihtarlar ile çocuğunuz konutta, okulda yahut Öbür bir yerde olsun içinizin rahat olmasını sağlar. Ebeveynlerin ortalarından seçim yapabileceği pek Fazla farklı iOS ebeveyn kontrolü uygulaması var. İşte telefon ve tablete indirilebilen en uygun 6 Ana kontrolü uygulaması:

 • Google Family Link – En düzgün fiyatsız Ana kontrolü uygulaması
 • Bark – Aka çocuklar için en güzel Ana denetimi
 • Canopy – Ufak çocuklar için en uygun Ana kontrolü
 • NetNanny – Gerçek vakitli takip için en iyisi
 • FamilyTime – Müddet takibi için en iyisi
 • Life360 – Pozisyon takibi için en iyisi

Google Family link nedir, nasıl kullanılır 👨‍👩‍👧

Family link, Google tarafından geliştirilen Ana kontrolü uygulamasıdır. Android ve iPhone için en uygun fiyatsız Ana denetimi uygulaması olan Google Family link, çocuğunuzun telefonda nasıl vakit geçirdiğini anlamanız, aygıtın pozisyonunu görmeniz, zımnilik ayarlarını direktörüz ve daha birçok süreç yapmanız için kullanımı kolay araçlar içerir.

 • Ekran başında kalma müddetini sınırlamak için; Family Link uygulamasını açın, kullanıcı ismini seçin ve Kontroller – Günlük Hudut yolunu izleyin.
 • Uygulama engelleme yahut uygulama engellemesini kaldırmak için; Family Link uygulamasını açın, kullanıcı ismini seçin ve Kontroller – Uygulama sınırlamaları’na dokunun. nihayet olarak müsaade vermek yahut engellemek istediğiniz uygulamayı seçin.
 • Çocuğunuzun pozisyonunu bulmak için; Family link’i açın ve Konum’a dokunun. Ayarla’ya dokunarak nerede olduğunu bilmek istediğiniz çocuğunuzu seçin ve Aç’a dokunun.

Ebeveyn kontrolü ayarları sayesinde, çocukların akıllı telefon ve tablet kullanımını büsbütün yasaklamadan itimatla kullanmasını sağlanabiliyor. Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun, Ana denetimi ayarlamalarını yapmak çocuğunuzu uygunsuz içeriklerden korumanıza ve ekran mühleti için net hudutlar belirlemenize Yardımcı olabilir. Apple ekran mühleti özelliği, size Yardımcı olacak birçok yararlı ayar sağlıyor, konseyimi da kolay. Doğal ki ne bir Ana kontrolü uygulaması ne de iPhone Ana denetimi ayarı, Aleni bir Laf kadar tesirli değil lakin çocuğunuzun internet güvenliğine yönelik olağanüstü yardımcılar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir