Önceki nesil kartlar için bir süredir güncelleme yayınlamayan AMD’den açıklama

Anakart Driverları, Donanım Şub 06, 2023 Yorum Yok
AMD, RX 7000 serisi dışındaki ekran kartı serilerine bir müddettir sürücü güncellemesi yayınlamıyor. AMD’nin yayınladığı nihayet dört şoför güncellemesi Aralık 2022’de piyasaya sürüldü ve hepsi de yeni RDNA 3 tabanlı RX 7900 XT yahut 7900 XTX için çıktı. Lakin RX 6000 serisi yahut daha eski kartlar için şoför güncellemeleri bir müddettir çıkmıyordu. AMD, bu mevzuda İzah yaparak duruma açıklığa kavuşturdu.

AMD, eski kartlar için şoför güncellemesi hazırlıyor

AMD’nin Oyun Tahlilleri ve Pazarlama baş Mimarı Frank Azor, Twitter’dan yaptığı açıklamada eski Radeon kartları için bir şoför güncellemesinin iki hafta içerisinde geleceği duyuruldu: “6000 serisi ve evvelki jenerasyon kartlar için yeni şoförler üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki 2 hafta içinde onları yayınlamayı hedefliyoruz. Rastgele bir gecikmeyle karşılaşırsak yahut şoförleri yayınlamaya yaklaştıkça Öbür bir bilgilendirmede bulunacağız. Sabrınız için teşekkürler.”

AMD’nin şoför güncellemelerinde RX 7000 serisi ekran kartlarına öncelik vermesi doğal bir durum Lakin eski kartlar için geciken güncellemeler AMD için bir Problem olmaya devam ediyor. Öte yandan AMD, birleşik şoför stratejisine bağlı kalmaya devam ettiğini de açıklıyor. Fakat firmanın Nvidia üzere toplu güncellemeleri ne Vakit standart haline getireceği meçhul. Bununla birlikte RX 6000 serisi yahut daha eski kartlar için yayınlanan nihayet şoför güncellemesinin üzerinden 2 aydan daha fazla bir müddet geçmiş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir