AFAD Acil Çağrı mobil uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor

Genel Şub 06, 2023 Yorum Yok
AFAD Başkanlığınca, vatandaşların afet ve zelzele anında yardım takımlarına cep telefonu üzerinden ulaşmasını sağlayan “AFAD Acil” isimli taşınabilir uygulaması nihayet saatlerde erişim meselesiyle karşı karşıya kalmış durumda. AFAD Acil Çayır taşınabilir uygulamasının çöktüğü söyleniyor.

AFAD Acil Çayır taşınabilir uygulaması çöktü mü?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil durum İdaresi Başkanlığı Acil Çayır taşınabilir uygulaması AFAD Acil Davet, nihayet dakikalar içerisinde erişim problemiyle karşılaşıyor. Uygulamanın çöktüğü belirtilirken sorunun yaşanan yoğunluktan kaynaklandığı kestirim ediliyor.

AFAD uygulaması, internet üzerinden acil Davet yapılmasını Muhtemel kılıyor. Uygulama sayesinde telefonunun şarjı bitse de pozisyon bilgileri sisteme işlendiği için arama ve kurtarma gruplarının çalışmaları gerçekleştirilebiliyor. Münasebetiyle uygulama nihayet derece kritik bir ehemmiyete sahip.

Ne oldu?

Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki zelzele Önemli yıkımlara neden oldu. 66’dan Çok artçı sarsıntının meydana geldiği bölgede etkilenen beşerler hala yaşadıkları şoku atlatabilmiş değil. AFAD ve diğer gruplar bölge genelinde arama ve kurtarma faaliyetlerine devam ediyor.

Ne yapmamalı?

AFAD, vatandaşların toplumsal medya platformları başta olmak üzere Çeşitli mecralarda bilerek ya da bilmeden paylaşılan temelsiz bilgilere prestij etmemelerini söylüyor. Zelzeleye ilişkin olmayan bilgilerin, görüntülerin yahut görsellerin toplumsal medyada paylaşılabileceği münasebetiyle gerçek bilgi için yalnızca resmi kaynakların takip edilmesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Eğer zelzele bölgesindeyseniz yahut değilseniz, sesli görüşme süreçlerinizi olabildiğince hudutlu tutmaya İtina gösterin. Görüşmelerinizi SMS yahut internet tabanlı iletileşme uygulamaları aracılığıyla yapın. Arama kurtarma faaliyetlerinin olduğu yerlerde yoğunluğa neden olmamak nihayet derece değerli.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir