Apple ücretli abone sayısının 935 milyona ulaştığını açıkladı

Genel Şub 06, 2023 Yorum Yok
Apple, tedarik zincirinde yaşanan külfetler ve üretim problemleri nedeniyle gelir hedeflerini tutturamadığı bir çeyreği geride bıraktı. Lakin fiyatlı abonelik karşılığında sunulan hizmetlerin getirdiği kar şirketin yüzünü güldürdü.

Cupertinolu teknoloji devi iCloud, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Fitness+, Apple One ve Apple Pay’in de iç olduğu Türlü hizmetlerinde Yekün 935 milyon fiyatlı aboneye sahip olduğunu duyurdu.

20.8 milyar dolar gelir

Bu abonelikler mali yılın birinci çeyreğinde Apple’a 20.8 milyar dolar gelir getirdi. Bir evvelki yılın tıpkı periyodunda 19.5 milyar dolar gelir elde edilmişti. Yani %6’lık bir artış Laf konusu. Şirket ayrıyeten Business Essentials, AppleCare, Tap to Pay ve Apple Financial Services üzere kurumsal hizmetler de sunuyor.

iPhone üreticisi Apple Music kataloğunu genişletti ve şu anda 100 milyondan Çok müzik içeriyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında Apple Music Sing isimli bir karaoke özelliği duyuruldu. Hizmetin aylık fiyatları kişisel abonelik için 1 dolar, aile aboneliği ise 2 dolar artırıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir