Nvidia’dan kripto açıklaması: ”Topluma faydası yok”

Anakart Driverları, Donanım Mar 27, 2023 Yorum Yok
Teknoloji devi Nvidia, kripto Nakit üniteleri hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıllarda madencilik yongalarından Değerli gelirler kaydeden şirket, kriptonun topluma fayda sağlamadığını düşünüyor.

Nvidia: ”kripto Nakit üniteleri topluma fayda sağlamadı”

The Guardian’ın haberine nazaran NVIDIA baş Teknoloji Sorumlusu Micheal Kagan, ”kripto Nakit ünitelerinin topluma faydalı hiçbir şey getirmediğini” söyledi. Bilindiği üzere teknoloji devi, günümüzde tüketici GPU’larının yanı Dizi Yapay zeka data merkezi tahlillerine odaklanmış durumda. Bununla Bir arada yetkili isim, bu alanda şirketin daha yeterli bir kullanım fırsatı elde ettiğini lisana getirdi. 

Hatırlayacak olursak 2021 yılında Nvidia, kripto Nakit üniteleri nedeniyle yaşanan stok zahmetlerini önlemek gayesiyle LHR (Lite Hash Rate) teknolojili ekran kartlarını piyasaya sürdü. Lakin sadece birkaç ay sonra, LHR algoritması madencilik yazılımı geliştiricileri tarafından kırılarak sınırlamalar ortadan kaldırıldı.

Nvidia’dan gelen yeni açıklamanın biraz şaşırtan olduğunu belirtmemiz gerek. Gerçekten kripto Nakit üniteleri ile Enlem bir halde hem harici hem de tüketici GPU satışlarından Kıymetli gelirler elde eden şirket, kripto Nakit madenciliğini bir Amel modeli haline getirmişti. O denli kii madenciliğin GPU taleplerine olan tesiri konusunda ortaklarına yetersiz bilgilendirme sağlayan Nvidia, SEC’e (ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu) 5,5 milyon dolar ödemek zorunda kaldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir