Nintendo Switch 2 özellikleri netleşmeye başladı: Bizleri neler bekliyor?

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok
Nintendo Switch ile konsol pazarında Değerli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu noktada kısa mühlet Evvel paylaşılan sızıntılar, Nintendo Switch 2’nin 2023 yılının sonlarında raflarda yerini almaya başlayacağını bizlere gösterdi. Yeni el konsolu için heyecanlı bekleyiş sürerken, artık de cihaza Sıkıntı verecek yonga setinin detayları ortaya çıktı.

Nintendo Switch 2 özellikleri sızdırıldı

Bilindiği üzere Nintendo Switch, 20 nm Nvidia Tegra X1 ve 16 nm Tegra X1+ platformu ile karşımıza çıktı. Bununla Birlikte dala yakın kaynaklar, sıradaki Nintendo konsolunun Samsung’un 5nm 5LPP (5nm Low Power Plus) üretim teknolojisini kullanan bir NVIDIA Tegra yongası tarafından destekleneceğini bildirdi.

Nintendo’nun Switch Pro modelini iptal ettiği ve bunun yerine yeni jenerasyon bir konsola odaklandığını düşünürsek, 5nm teknolojisine geçişin kesinlikle mantıklı göründüğünü söyleyebiliriz. Gerçekten üretim teknolojisinde yaşanacak gelişme, yeni nesil Tegra platformunun öncekinden daha çağdaş, daha verimli ve katiyetle daha kuvvetli olacağını bizlere gösteriyor. 

Tabii ki, yeni sızıntıların Nintendo tarafından şimdi doğrulanmadığını belirtelim. Bu nedenle yeni jenerasyon el konsolunun bütün ayrıntıları için bir müddet daha beklememiz gerekecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir