DxOMark Galaxy A54’ün kamera performansını paylaştı

Genel Mar 23, 2023 Yorum Yok
Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy A54 5G modelini resmen tanıtmış ve amiral gemisi kalitesinde kameralar ile telefonu piyasaya sürdüğünü argüman etmişti. Galaxy A54’ün kamerasının öne çıkan özelliği ‘Nightography’ olurken DxOMark, aygıtın kamera testini paylaştı.

Galaxy A54’ün kamera performansı üzdü

Sonuç olarak Şayet Galaxy A54’ün kamerası ne kadar âlâ diye düşünüyorsanız yahut merak ediyorsanız paylaşılan test sonucu Fazla da mutlu edici değil. DxOMark’a nazaran Galaxy A54, genel ortalamada 84. sırada yer alıyor. Öte yandan kendi segmentindeki modeller ile (400 – 600 dolar) kıyaslandığında ise Galaxy A54, 9. sırada kendisine yer buluyor.

DxOMark, standart haline getirdiği test metodolojisiyle telefonları fotoğraf, zoom ve görüntü alanında test ediyor. Hasebiyle sonuçlar Düş kırıklığı yaratsa da büsbütün objektif olduğunu söylemek güç. Çünkü Galaxy S23 Ultra, DxOMark’a nazaran listenin 11. sırasında. İncelemeler ve kullanıcı Geri bildirimleri ise telefonun kamerasının Fazla daha yeterli olduğunu söylüyor.

Öte yandan DxOMark’a nazaran Galaxy A54, pozlama ve ak istikrarı konusunda zayıf. Benzeri halde makro fotoğraflarda ve hareketleri objeleri içeren sahneler de odak sorunu yaşıyor. Düşük ışıkta ise otomatik odaklama kaidelerinde gecikmelerin olduğu belirtiliyor. Müspet taraflarda ise telefonun görünüm çekimlerindeki performansı ve geniş dinamik aralık performansı ön plana çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir