New York, en büyük fosil elektrik tesisini rüzgar enerjisiyle değiştiriyor

Genel Oca 27, 2023 Yorum Yok
Güç sanayisi Aka bir hızla yenilenebilir enerji kaynaklarıyla düzgünden uyguna bütünleşiyor. Neredeyse her ülke fosil yakıtlardan elde edilen güç üretimlerini yenilenebilir güç kaynaklarına kaydırıyor. Bu alanda en radikal Örnek ise ABD’nin kalabalık şehri New York’tan geldi.

ABD’nin karbon emisyonlarını nötrleme planları kapsamında her eyalet, bölge ve Belde kendi projelerini hayata geçirmeye çalışıyor. New York merkezli bir güç varlığı yöneticisi olan ve Ravenswood Generating Station‘u anne varlığı olarak gören Rise Light & Power, New York Eyaleti Güç Araştırma ve Geliştirme Kurumu’na (NYSERDA) açık deniz rüzgar tesisi teklifinde bulundu.

New York’un en Aka elektrik tesisi rüzgar gücüne geçiyor

New York’un en Aka fosil güç tesisi Ravenswood Generating Station, Aleni deniz rüzgar gücü ile değiştirilecek. Bu üretim tesisi hali hazırda fosil yakıtları yakarak New York kentinin yüzde 20’sine Sıkıntı sağlıyor. Bu elektrik tesisi 2.480 megavatlık bir güç kapasitesi sunuyor.

Yapılan teklifin kapsamı epeyce Aka lakin proje, deniz kıyısındaki 27 dönümlük petrol ve gaz Sanayi alanının New York’un beşte birine Aleni deniz rüzgar gücüyle Güç sağlayacak bir enerji merkezine dönüştürülmesini hedefliyor.

Ravenswood Aleni deniz rüzgar projesi var fiziki ve elektrik altyapısını tekrar kullanacak ve bu da New Yorklu elektrik faturası mükelleflerine tasarruf sağlayacak. Aleni deniz rüzgar tesisinden var santrale elektrik teması sağlanacak ve kentin elektrik sistemine entegre edilecek. Öte andan projenin Değerli bir topluluk takviyesi de bulunuyor çünkü kentin bu bölgesinde hava kalitesi epeyce düşük ve astım oranı oldukça yüksek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir