Neden CMS Web Tasarımını Tercih Etmelisiniz?

Neden CMS Web Tasarımını Tercih Etmelisiniz?

Genel Eyl 21, 2022 Yorum Yok

CMS Web Design, işletmenizle birlikte büyüyecek bir web sitesi oluşturmanın harika bir yoludur. Avantajları çoktur: Bakımı daha az karmaşıktır, daha hızlıdır ve içeriğe dayalıdır, yani istediğiniz sıklıkta değişiklik yapabilirsiniz.

Daha az karmaşık

Bir CMS web tasarımı, entegre bir içerik yönetim sistemi (CMS) ile oluşturulduğu için dinamik bir web sitesi tasarımından daha az karmaşıktır. Ancak, bir CMS ile bir web sitesi oluşturucu arasında bazı farklılıklar vardır. Kullanıcının hedeflerine ve teknik geçmişine bağlı olarak, bir CMS, dinamik bir web sitesi tasarımından daha fazla veya daha az karmaşık olabilir.

Dinamik web siteleri, çeşitli veritabanlarından anında oluşturulan içeriği görüntüler. Bir CMS bu siteleri yönetir ve yetkili kullanıcıların içerik eklemesine, değiştirmesine veya kaldırmasına olanak tanıyan bir ön uç kullanıcı arabirimi sağlar.

Daha hızlı

CMS, tüm web sitesini sıfırdan oluşturuyorsanız yapabileceğinizden daha hızlı bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir yazılım sistemidir. CMS genellikle bir web sitesi için temel bir yapı olan bir çekirdekten oluşur. Bu temel yapı oluşturulduktan sonra, CMS sitenize hızlı bir şekilde sayfalar, menüler ve diğer özellikler eklemenize yardımcı olabilir.

CMS’ler, esnek yapıları ve kullanım kolaylıkları nedeniyle web tasarımcıları arasında popülerdir. Bu sistemlerin çoğu ücretsizdir, ancak bazıları da maliyetlidir. Çoğunlukla temel özelliklerle birlikte gelirler, ancak çoğu, ekstra işlevsellik eklemek için ekstra bileşenler yüklemenize de izin verir.

Neden CMS Web Tasarımını Tercih Etmelisiniz?

Daha kolay

Web sitesi geliştirme için CMS’nin kullanılması, değişiklik yapma ve yeni sayfalar ekleme sürecini çok daha kolay hale getirir. Bir CMS aynı zamanda çoklu kullanıcılar için destek sağlayarak çeşitli kişilere roller atamanıza ve web sitenizi düzenli olarak güncellemenize olanak tanır. Ayrıca sitenize yeni sayfalar ve bloglar eklemenizi sağlar. Günümüzde, neredeyse herkes güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmak için bir web sitesi kuruyor. Dijital trendler gelip gidiyor ve içeriğin ve bloglamanın önemi her geçen gün artıyor.

Bir CMS web sitesi ayrıca kodlamaya gerek kalmadan kişiselleştirmeye izin verir. Kullanıcının web sitesini oluşturmasına olanak tanıyan şablonlar ve sürükle ve bırak araçlarıyla birlikte gelir. Bu, sınırlı teknik bilgiye sahip web tasarımcılarının kod hakkında endişelenmeden sitelerini kişiselleştirmelerine olanak tanır.

içerik odaklı

İçerik odaklı bir web sitesi tasarımı, içeriği hedef kitlenize göre önceliklendiren tasarımdır. Örneğin kitap satıyorsanız, kitapları web sitesinin ön bölümüne yerleştirebilirsiniz. Ancak kıyafet satıyorsanız, web sitesinin arka bölümüne kıyafet yerleştirebilirsiniz. Bu tasarım stratejisi, bilgileri kitlenize göre kolayca düzenlemenizi sağlar.

İçerik odaklı tasarımın bir başka avantajı da tasarımınızdan çok içeriğinize odaklanmasıdır. Bu tür bir yaklaşım, işinizi göstermenize ve yeni müşteriler çekmenize olanak tanır. Bu yaklaşım aynı zamanda web sitenizin içeriği aracılığıyla hikayenizi anlatmanıza da olanak tanır. Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve müşterilerinizle daha kişisel bir bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Kullanıcı dostu

CMS web siteleri, çevrimiçi medya alanları için en popüler teknolojilerden biri haline geldi. CMS sistemleri dinamik, içerik odaklı web siteleridir ve optimum tasarım içeriği ilk sıraya yerleştirir. Bu, stil ve estetiği ilk sıraya koyan geleneksel web sitesi tasarımının aksine. Drupal ve WordPress gibi CMS sistemleri, hızla değişen içerik odaklı bir dünyanın taleplerini karşılamak için tasarlanmıştır.

CMS uygulamaları, editörlerin nihai bir tasarıma geçmeden önce değişikliklerinin nasıl görüneceğini test edebilmeleri ve görebilmeleri için etkili bir önizleme modu sağlamalıdır. Ayrıca, CMS sistemleri, düzenlemeyi hızlandırmak ve yaygın hataları önlemek için otomatik yetenekler içermelidir.

Bakımı kolay

Bir CMS, bir web tasarımını yönetme ve oluşturma sürecini kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir. Bir CMS’nin özellikleri genellikle özelleştirilebilir, bu da siteye kendi stilinizi ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin sitenizdeki içeriğin yazı tipi veya renklerinde değişiklik yapabilirsiniz. Bağlantılar ve resimler için özel metin stilleri de kullanabilirsiniz. Formlar oluşturmak ve düğmeler eklemek için bir CMS de kullanabilirsiniz.

Bir içerik yönetim sistemi seçerken, işletmenizin ihtiyaçlarını ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. Bloglamayı destekleyen bir platforma veya bir e-ticaret sitesine ihtiyacınız olabilir. Ayrıca, CMS’nin kullanıcı dostu olan ve onu mevcut yazılımla entegre etmenize yardımcı olan bir API’si veya dokümantasyonu olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Maliyet

Bir web sitesi geliştirmeyi planlıyorsanız, İçerik Yönetim Sistemi kullanmanın faydalarını duymuş olabilirsiniz. CMS, devam eden bakım veya barındırma için ödeme yapmadan web sitenizi oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanır. Bu tür web sitesi tasarımı, içeriği depolamak için bir veritabanı kullanır ve onu kullanıcıların beklediği şekilde görüntüler. Bununla birlikte, bu tür web sitesi tasarımının dezavantajı, genellikle tek bedene uyan bir tasarıma sahip olması ve birden fazla tasarım oluşturmayı zorlaştırmasıdır.

Dinamik web siteleri, bilgi depolamak için veritabanlarına bağlanabilir ve onlardan içerik kullanarak sayfalar oluşturmanıza izin verebilir. Farklı ürünleri sergilemek için kategori tabanlı sayfalar oluşturmanıza izin verebilir ve ayrıca bilgileri farklı şekillerde sıralayabilirler. İçeriğinizi güvende tutmak için web sitenizde parola korumalı alanlar da oluşturabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir