Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. NASA, Mars yüzeyinde potansiyel bir su kaynağı tespit etti

NASA, Mars yüzeyinde potansiyel bir su kaynağı tespit etti

admin admin -
14 0
Günümüzde NASA, Mars’ın yüzeyini keşfetmek ve birinci beşerli vazifeler için araştırmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda NASA’nın Curiosity keşif aracı tarafından çekilen fotoğrafları inceleyen ilim insanları, Kızıl Gezegen’de olası bir su kaynağı bulmuş olabilir. Yeni çalışmada, Mars yüzeyinde yer Meydan hale gibisi toprak modüllerin Opal yatakları olabileceği belirtiliyor. 

NASA, Mars’ta bir su kaynağı bulmuş olabilir

Raporlara nazaran ilim insanları, Mars’ta keşfedilen bu halelerin opal yatakları olabileceğine inanıyor. Çünkü su, opal yataklarının gelişiminde birincil bir bileşen olduğundan, Mars’ın iddia edilenden Fazla daha yakın vakitte su barındırdığına Delil olabilir. Bununla Bir arada NASA, Mars yüzeyinde bulunan birikintilerden alınan örnekler ile kapsamlı bir inceleme yapmayı planlıyor. 

Ayrıca opal yatakları olduğu düşünülen bu tortular, birinci olarak 2008 yılında NASA’nın Mars Keşif Yörünge Aracı tarafından keşfedildi. Fakat bu büyük ve Nefes toprak birikintilerin silika olduğuna inanılıyordu. Şimdi ise, astronotlar için bir su kaynağına işaret ediyor. Böylelikle yeni keşfin, Mars’ın kolonizasyonu için de Aka bir Ehemmiyet taşıdığını söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir