Apple Silicon’dan gücünü alacak Mac Pro’dan yeni detaylar geldi: Intel model ile aynı tasarıma sahip olacak

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
2020 yılında Intel işlemcilerini terk edeceğini ve ARM’a geçeceğini duyuran Apple, tıpkı yılın ilerleyen aylarında Apple Silicon’dan Sıkıntı Meydan birinci aygıtlarını tanıtmıştı. O vakitten bu yana neredeyse her Mac modelini ARM işlemcisi ile güncelleyen firma, yakında Mac Pro’yu da güncelleyecek. Birçok açıdan gecikmiş olan Mac Pro’nun birtakım ayrıntıları, bekleyenleri üzecek cinsten.

Eskisi kadar özelleştirilebilir ve Tamir edilebilir olmayacak

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Mark Gurman, Mac Pro hakkında Kıymetli ayrıntılar paylaştı. Gurman’a nazaran M2 Ultra çip setinden gücünü alacak olan Mac Pro, Intel modeli ile Derhal derhal aynı dizayna sahip olacak. Ayrıyeten aygıtın RAM kapasitesinin satın alınırken belirlenebileceğini, daha sonra değiştirilemeyeceğini belirtti. RAM’in çip sete bağlı olarak gelmesi, aygıtın hem özelleştirilebilirliğini hem de Tamir edilebilirliğini Önemli manada Geri çekecektir. 

Buna Karşın Mac Pro, öteki Mac aygıtlarının sahip olmadığı birçok avantaja sahip olacak. Gurman’a nazaran Mac Pro, RAM değişimine müsaade vermeyecek olsa da SSD, grafik ve bağlantı ünitelerinin değişimine müsaade verecek. Bilgilere nazaran Mac Pro, M2 işlemcisine bağlı gelen depolama dışında iki ek SSD yuvasına sahip olacak. Ayrıyeten sayısı bilinmese de aygıtın grafik ve File ilişkisi yuvalarına sahip olduğu da gelen bilgiler ortasında. Olağanda 2022 yılında çıkması planlanan Mac Pro, muhtemelen 2023 yılı bitmeden tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir