Jetgiller gerçek oluyor: Samsung bu yıl EX1 adlı hizmetçi robotunu piyasaya sürecek

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Samsung Electronics, bir müddettir tüketici sınıfı robotik pazarını yakından izliyor ve CES 2023 kapsamında şirket, bu alanı yeni bir büyüme motoru olarak gördüklerini açıkladı. Hatırlayacağınız üzere birkaç Yıl Evvel Samsung bir Öbür CES’te robot hizmetçisini tanıtmıştı ve görünen o ki Hadise bu sefer gerçeğe dönüşüyor.

Samsung, EX1 robotunu bu Yıl piyasaya sürecek

Samsung, CES 2021’de Bot Handy adını verdiği bir hizmetçi robotunu tanıtmıştı. Bu robot geleceğe bir nazar niteliğindeydi ve gerçek bir Eser haline gelmemişti. Lakin Samsung Electronics’in reis yardımcısı ve CEO’su Han Jong-hee, Las Vegas’ta düzenlediği basın toplantısında, “Bu Yıl içinde EX1 isimli bir insan Yardımcı robotu piyasaya sürmeyi planlıyoruz” dedi.

CES 2021’de tanıtılan Bot Handy konseptinin gerçek olup olmayacağı belgisiz lakin o devirde tanıtılan robot bulaşık ve çamaşır yıkayabiliyor, sahibi Meşrubat doldurabiliyor ve konutun diğer işlerini gerçekleştirebiliyordu. Velhasıl çocukluğumuzda izlediğimiz Jetgiller’deki ailenin hizmetçi robotu Rosie’nin yaptıklarını yapıyordu.

Jong-hee, bahsettiği EX1 robotu hakkında rastgele bir ayrıntı paylaşmadı. Münasebetiyle elimizde net bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi de bulunmuyor. Öte yandan Samsung Electronics artık robotları potansiyel yeni bir gelir kaynağı olarak görüyor ve geçen Yıl firma, robot Amel gücünü daha yüksek bir düzeye yükseltti. Hatta firma bir hafta Evvel daha Fazla endüstriyel robotlarıyla ön plana çıkan Rainbow Robotics’e 47 milyon dolarlık bir yatırımda bulundu. Bu ortada Samsung, Bot Handy’nin tanıtım görüntülerini silmiş üzere görünüyor lakin aşağıdan farklı bir versiyonunu izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir