Motorola’nın Rizr konsepti geleceğin telefonlarına ışık tutuyor

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
Taşınabilir Dünya Kongresi her Vakit yenilikçi taşınabilir teknolojilerin uğrak yeri olmuştur. Motorola Rizr ise bütünüyle geleceğin akıllı telefonlarına Fer tutun kusursuz bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Yeni Motorola Rizr, yuvarlanabilir ekranıyla ön plana çıkıyor ve fonksiyonelliğiyle ayrım yaratıyor.

Akıllı telefonların geleceği

Elbette Motorola Rizr bir konsept cihaz ve satışa sunulmayacak. Hatta hatırlarsanız Motorola’nın Rizr markası altında (2006) sürmeli modelleri de vardı. Yeni konsept temelinde biraz o telefonları Temel alıyor diyebiliriz. Fakat bu sefer her şey otomatik gelişiyor ve aygıtın alt kısmından üste gerçek ekran kayıyor.

Mini formunda 5 inçlik 15:9 POLED ekrana sahip olan aygıtın ekranı tam açıldığında 22:9 en uzunluk oranına sahip 6.5 inçlik bir ekran elde ediyoruz. Ekranın uzunluğuyla Birlikte bütün kullanıcı arayüzü de elbette değişiyor. Motorola, geçiş süreci biraz yavaş olduğu için bu boşluğu hoş animasyonlar ile doldurmuş. Bu ortada ekran boyutu Sıkıntı tuşuna iki sefer basınca da ayarlanabiliyor Ancak Şayet bir görüntü izliyorsanız ve telefonu yatay pozisyona getirirseniz Aygıt otomatik olarak uzun formuna dönüşüyor.

Yukarıda da dediğimiz üzere yeni Motorola Rizr yalnızca bir teknoloji eseri ve piyasaya çıkmayacak. Öte yandan şimdi katlanabilir telefonlardaki dayanıklılık konusu büsbütün ortadan kalkmamışken yuvarlanabilir ekranlı telefonları beklemek Fazla optimist olurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir