2023 Yılı Web Hosting Trendleri

Anakart Driverları, Donanım Şub 28, 2023 Yorum Yok

Tam da bu noktada seçiminizi yapmanıza Yardımcı olmak için teknoloji, uygulama, fiyatlandırma, pazar vb. üzere hosting alanındaki en nihayet gelişmeleri sizin için ayrıntılı biçimde inceleyeceğiz.

Web Hosting Trendleri 2023

İşletmeniz için ideal hosting tahlilini seçmek için web hosting alanındaki en nihayet gelişmeler hakkında aktüel bilgilere sahip olmanız Fazla değerlidir. Bu noktada seçiminize Yardımcı olmak için aşağıdaki listede web hosting ile ilgili göz önünde bulundurulması gereken trendleri bulabilirsiniz:

1- Yönetilen web hosting

Allied Market Research tarafından hazırlanan kapsamlı bir rapora nazaran, çevrimiçi varlıklarını oluşturan KOBİ’lerin sayısındaki artış, web hosting sanayisinin büyümesinin Temel itici faktörlerinden biridir. Bu Cin işletmeler ekseriyetle bir web sitesi kurmak ve yönetmek için dahili BT çalışanına yahut teknik maharetlere sahip olmadığından, yönetilen tahliller için web hosting sağlayıcılarına yönelir.

Bu daldaki potansiyeli ayrım eden web hosting sağlayıcılar, e-posta hesap konseyimi ve idaresi, yedekleme ve güvenlik, web sitesi geliştirme, grafik tasarım ve Ufak şirketlerin çevrimiçi büyümesine Yardımcı olabilecek diğer her şeyi yönetilen hosting hizmet yelpazesinin bir kesimi olarak sunar.

Tam da bu artan muhtaçlık ve talepten Dolayı yönetilen web hosting pazarının her geçen gün büyümesi bekleniyor. 2020’de 223 milyar dolar olan pazar hissesinin 2025 yılına kadar 329,1 milyar dolara çıkacağı iddia ediliyor. 

Eğer size özel, kaliteli bir yönetilen hosting hizmeti arıyorsanız Niobe Hosting firmasının linkini aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Yönetilen Hosting: https://www.niobehosting.com/   

2- Cloud hosting

Web sitelerinin Biricik bir fizikî sunucu yerine bir sunucu ağı üzerinde barındırılmasını gerektiren bulut barındırma kullanımının 2023 yılında yaygın bir biçimde benimsenmeye devam edeceği varsayım edilmektedir.

Çünkü cloud hosting, bir sıra avantajla Bir arada gelir; bunlardan en dikkate bedellerinden kimileri ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyet verimliliğidir.

3- Güvenlik

Siber güvenliğin web hosting sanayisini giderek daha Çok etkilemesinin nedenlerinden biri, Ufak işletme web sitelerinin siber taarruzlardan daha sık etkilenmesidir. En Aka ve en yıkıcı olan siber akınlar hala milyonlarca kullanıcının datalarını barındıran Aka şirketleri ve hizmetleri gaye alsa da, KOBİ’ler giderek daha Çok amaç haline gelmektedir.

2022 tarihli SiteLock Website Security raporuna nazaran, WordPress sitelerin Üzücü hedefli yazılımlardan etkilenme mümkünlüğü, CMS olmayan sitelere nazaran 39 kat daha fazladır. Buna ek olarak, WordPress sitelerin %9’unda en az bir Emniyet açığı olduğu tespit edilmiştir. Rapordaki en korku verici istatistik ise, KOBİ’lerin %48’inin siber akına uğramak için Fazla Ufak olduklarını düşünmesidir. Ama KOBİ’ler ayda 228 milyon siber tehditle karşı karşıya kaldığı için her web sitesi sahibinin güvenliğe odaklanması gerekliliği hayli açıktır. 

Rakamlardan da anlayacağınız üzere artan sayıda siber tehdidin bir sonucu olarak, web hosting güvenliğin değerinin 2023’te de artmaya devam edeceği varsayım edilmektedir.

Bu yüzden bir hosting planı satın almadan Evvel SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme ve sık sık Emniyet yükseltmeleri üzere sağlam Emniyet özellikleri sağlayan bir web hosting hizmeti seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

4- Yapay zeka (AI)

Web hosting’de Yapay zekanın kullanımı yeni bir uygulama değildir, lakin mutlaka en süratli gelişen uygulamalardan biridir. AI uygulamaları, Technavio’nun Web Hosting Market Research Raporu’nda en Kıymetli pazar hissesi trendlerinden biri olarak tanımlanmıştır. Rapor, web sitesi güvenliğini artırmak ve performansı uygunlaştırmak için Yapay zekayı iddiaya dayalı analitik ve makine tahsili ile Bir arada kullanmanın yararlarını vurgulamaktadır.

Web hosting sağlayıcılar, gelişmiş AI araçları ile performans düşüşlerini önlemek için kuşkulu davranışlar hakkında otomatik ihtarlar ve derinlemesine trafik tahlili sağlayabilir. Yapay zeka, potansiyel sıkıntıları belirlemeye ve bunların gerçekleşmesini önlemeye Yardımcı olan kendi kendini onaran sistemleri de aktifleştirebilir. 

Tüm bu avantajlardan Dolayı 2023 yılında Yapay zekanın web hosting de daha Kıymetli bir rol oynayacağı kestirim edilmektedir.

5- 5G

2023 yılında, 5G ağlarının konuşlandırılmasının web hosting üzerinde Aka bir tesiri olacağı varsayım edilmektedir.

Daha yüksek Hız ve daha düşük gecikme mühletinin bir sonucu olarak 5G, uç bilgi süreç üzere yeni hosting teknolojilerinin ve tahlillerinin uygulanmasını Mümkün kılacaktır.

6- Ölçeklenebilirlik

Web hosting’de ölçeklenebilirliğin ehemmiyetinin, işletmelerin devam eden genişleme ve gelişiminin direkt bir sonucu olarak 2023’te de artacağı kestirim edilmektedir.

Bu noktada gelecekte bir noktada şirketinizin büyümesini karşılayabilecek bir hosting seçeneği seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

7- Etraf dostu olma

2023 yılında, hostingin Etraf üzerindeki tesirinin daha Değerli bir Öğe olacağı iddia edilmektedir. Bu noktada yenilenebilir güç kaynaklarından yararlanan ve etrafa hassas siyaset ve prosedürleri olan web hosting şirketlerini daha tanınan hale gelmesi beklenmektedir.

8- Kişiselleştirme

2023’te, işletmelerin ferdî taleplerini karşılamak için daha Çok şahsileştirilmiş tahlil sunan hosting sağlayıcılara yönelmesi beklenmektedir. Şahsileştirilmiş hizmetlere yönelik artan Öğrenci Karşılık olarak daha Fazla hosting firmasının şahsileştirilmiş hizmetler sunacağı varsayım edilmektedir.

9- Konteynerleştirme

Bir yazılımın yürütmek için muhtaçlık duyulan her şeyi içeren küçük, kendi kendine yeten ve taşınabilir paketler olan container’ların kullanımının 2023 yılında web hosting sanayisinde giderek yaygınlaşacağı varsayım edilmektedir.

Neden mi?

Çünkü kapsayıcılar, hosting altyapılarının aktifliğini ve ölçeklenebilirliğini artırmaya Yardımcı olma potansiyeline sahiptir.

10- Hibrit hosting

2023 yılında bulut ve Kuruluş içi hosting üzere Çeşitli hosting tahlillerinin birleşimini içeren hibrit hosting’in giderek yaygınlaşacağı öngörülmektedir.

Şirket içi hostingin denetimi ve güvenliği ile Birlikte bulut hostingin uyarlanabilirliği ve ölçeklenebilirliği, hibrit hostingi her iki dünyanın da en güzelini isteyen işletmeler için cazibeli bir seçenek haline getirecektir

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir