Minecraft, Chromebook’lara geliyor: İşte sistem gereksinimleri

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
Mojang, 2020’de Chromebook’lar için Minecraft: Education Edition’ı çıkarmıştı lakin bu sürüm Okul lisansı yahut Office 365 eğitim hesabı gerektiriyordu. Minecraft’ı Chromebook’ta oynamanın öteki bir yolu da java sürümünü yüklemekti. Bugün duyurulan Minecraft Bedrock Edition oyunu, herkese açık.

Chromebook’lar için yeni Minecraft, çapraz platform takviyesiyle oyuncuların istedikleri aygıttan Birlikte oynamalarına müsaade veriyor. Ayrıyeten Fazla oyunculu sunucularda (Realms) oynama keyfi yaşatıyor.  Oyuncular, Minecraft Marketplace’e de erişim sağlayabiliyor.

Erken erişime açıldı

ChromeOS için Minecraft, en az sistem ihtiyaçlarını karşılayan belirli Chromebook’larda çalışıyor. Mojang’ın açıklamasına nazaran, oyuncular erken erişim kademesinde Fazla Enteresan yanılgılarla karşılaşacak. Tam sürüm için belirlenen bir çıkış tarihi yok. Oyun, resmî olarak çıkış yaptığında Google Play Store’dan indirilebilecek. Bu ortada oyunu oynamak için Microsoft hesabı gerekiyor ve var Minecraft dünyaları Chromebook sürümüne aktarılamayacak.

Minecraft Chromebook sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: ChromeOS 111, 64-bit (x86_64, arm64-v8a)
  • İşlemci: Intel Celeron N4500, Intel i3-7130U, MediaTek MT8183, Qualcomm SC7180
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Depolama: 1GB (kurulum, haritalar ve öteki dosyalar)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir