3D yazıcılar kullanılarak üretilen tanksavarlar geliştiriliyor

Genel Mar 16, 2023 Yorum Yok
3D yazıcılar ve 3D baskı teknolojilerinin gelişimiyle Birlikte ateşli silahların yapılmaya başlanması tartışmalara neden olsa da teknoloji, bu tarafıyla kullanılmaya devam ediyor. Artık kimi kümeler ve şirketler patlayıcı yükleri ateşleyebilen 3D baskılı silahlar geliştiriyor ve bunlar potansiyel olarak Önemli tehditler oluşturabilir.

3D yazıcılar ile tanksavar roketler geliştiriliyor

D&S Creations adlı bir şirket, YouTube’da AT-4 Geri tepmesiz tanksavar roketatarıyla ilgili bir görüntü yayınladı. Dizayncılar, bir tankı etkisiz hale getirebilecek patlayıcı “mermileri” 3D olarak yazmayı başardı ancak bunları yanlışsız ve inançlı bir halde ateşlemek için 3D baskılı roketatarları kullanmaktan uzaklar. Buna Karşın D&S’in tasarladıkları eserlerin insansız hava araçlarına eklenebilecek potansiyele sahip olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte, 3D baskılı silah planları yayınlayan kimi kümelerin bilakis, D&S bütün çalışmalarını halka Aleni olarak yayınlamayı planlamıyor. Elbette 3D baskılı silahlar üzerinde çalışan Biricik şirket D&S Creations değil. Birçok farklı Küme bu teknik ile Türlü patlayıcı silahlar yapmaya çalışıyor.

Bu metot ile geliştirilen silahların ucuz olması yeterli kaynağı olmayan ordular için bir alternatif olarak görülüyor. D&S’in takımından birisi hükümetlerin bunları daha ucuz mühimmat için kullanabileceğini yahut Ukrayna ordusunun Rusya’nın işgaline karşı savaşmasına yardım edebileceğini öne sürüyor. ek olarak 3D yazıcılar yalnızca silahlar için kullanılmıyor. Relativity Space şirketi, 3D baskı materyallerinden yapılmış bir Uzay roketini fırlatmaya çalışıyor. Terran 1 olarak isimlendirilen bu Füze şimdiye kadar iki Defa erteleme görse de bir sonraki fırlatma penceresinde roketin fırlatılacağı söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir