Microsoft’un yeni nesil Windows planı ortaya çıktı: Yapay zeka ipleri eline alıyor

Yazılım Oca 16, 2023 Yorum Yok

Windows’ta sunulan birtakım özellikler hali hazırda yapay zekayı Temel alsa da Microsoft’un bu istikamette daha da büyük planları var. Yazılım devinin baş Eser sorumlusu Panos Panay, AMD’nin CES’teki açılış konuşmasında Yapay zekanın Windows tecrübesine entegrasyonundan bahsetti.

Deneyimli yöneticiye nazaran Yapay zeka işin içine daha Çok girdikçe işletim sisteminde yaptığımız her şey adeta yeniden icat edilecek. Microsoft’un bulut gücüne daha da Aka bir yatırım yapması bekleniyor. Panay bir sonraki Windows’un “bulut ve uç” ortasındaki çizgiyi bulanıklaştıracağını” Anlatım etti.

Yapay zeka Windows 12 ile devreye girebilir

Panay’ın bu kelamlarıyla Windows 12‘den mi yoksa 2020’li yılların sonlarında piyasaya sürülecek bir Windows sürümünden mi bahsettiği şimdi aşikâr değil. Lakin söyledikleri Windows 12’nin ChatGPT üzere araçlardan yola çıkarak tasarlanan teknolojilerle tam manasıyla bir Yapay zeka güç merkezi olabileceğini gösteriyor. 

Şirkete yakın kaynaklar, Windows 12’nin 2024 yahut 2025‘te piyasaya sürülmesinin öngörüldüğünü ve işletim sistemi üzerindeki çalışmaların Microsoft’ta kapalı kapılar gerisinde çoktan başladığını söyledi. Bakalım şirketin vaat ettiği derinlemesine Yapay zeka entegrasyonu bu sürümde karşımıza çıkacak mı?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir