Microsoft’tan Sony’ye: Oyunlarını ilk gün PS Plus’a getir!

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Activision-Blizzard satın alımına şiddetle karşı çıkan ve oyun dünyasında monopol oluşturacağını argüman eden Sony’ye Microsoft’tan Davet geldi. Xbox Game Pass stratejisini motamot uygulamasını istiyor.

Xbox Game Pass’ı Örnek al!

Microsoft ve Sony yeni güncellemelerle Bir arada emsal abonelik sistemleri sunmaya başladı. Aylık belli ölçüde ödemelerle geniş bir oyun kataloğuna muhakkak bir mühlet fiyatsız erişim hakkı elde ediliyor. Bununla Birlikte Değerli bir ayrım var.

Microsoft kârlılığı ikinci plana atarak pek Fazla üretimi birinci gün Xbox Game Pass hizmetine getirmeye çalışıyor. Tahminen satışlara Olumsuz tesiri oluyor fakat Xbox ekosistemine yeni oyuncular kazandırması ismine değerli.

Sony ise üretimlerin uzun bir müddet raflarda kalmasını ve sağlam gelirler elde etmesini bekliyor. Satışları baltalayacak hiçbir hamleyi göze almıyor. Bu bakımdan PlayStation Plus hizmetine birinci gün üretimleri daha az geliyor. Bu nedenle PS Plus abonelerinde nihayet çeyrekte düşüş yaşandı. Tam bu düşüş esnasında Call of Duty serisinin Xbox Game Pass’e gelmesini Sony muhakkak tolere edemeyecek durumda.

İşte Microsoft bu noktadan Sony’ye karşılık veriyor. Düzenleyici kurumlara güya elinde hiçbir Ceviz yokmuş üzere davranmasını istemeyen Microsoft; The Last of Us, God of War, Spiderman ve Final Fantasy VII Remake üretimlerini birinci gün PlayStation Plus hizmetine sunduğu takdirde Kıymetli bir avantaj yakalayacağını savunuyor.

Aslında Sony’nin oyun dünyasına damga vuran üretimlerini birinci gün PS Plus hizmetine sunması istikrarları değiştirebilir fakat milyar dolarlık imparatorluğunu direkt satış üzerine kuran Sony’nin buna pek yanaşmayacağını söylemek kehanet olmaz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir