Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 6G çalışmalarında Çin lider durumda

6G çalışmalarında Çin lider durumda

admin admin -
15 0
5G ekipman altyapısında Kıymetli bir liderlik yakaladıktan sonra ABD’nin dikkatini çeken ve kara listeye alınan Çinli firmalar 6G konusunda da liderliği bırakmıyor. batı ile yarış çoktan başladı.

6G yarışında kim önde?

Henüz 5G teknolojileri yaygın kullanıma sunulmadı fakat 6G çalışmaları başlamış durumda ve 2030 yılında kesin kullanıma sunulacak. Çinli üreticiler ve Bilgi Teknolojileri kurumu 6G konusunda süratli adımlar atıyor.

Gelen bilgilere nazaran 6G konusunda toplamda 38 bin patent başvurusu yapıldı ve 13449 tanesi Çinli firmalara ilişkin. Bu da yüzde 35 üzere bir orana denk geliyor. ABD ise yüzde 18 ile ikinci sırada geliyor.

Geçtiğimiz hafta ZTE Kıymetli testler gerçekleştirdi. 6G otonom File ve dijital ikiz ağ, 6G File süreç gücü, 6G THz teknolojisi, irtibatın kabulü entegrasyonu ve akıllı yüzey teknolojileri bu testlerde yer Meydan kategorilerdi. Bu kategorilerin 6G altyapısının oluşumunda Aka rolü olduğu Anlatım ediliyor.

Batı dünyası ise Nokia ve Ericsson tarafından üretilen ekipmanlarla 6G testleri yapıyor. 10 yıllık bir projeksiyon belirlenirken milyonlarca dolarlık yatırımlar yapılıyor. önemli araştırmacılardan oluşan takımlar Özellikle donanım güvenliğine odaklanmış durumda.

6G altyapıları ile irtibat suratlarının 1Tbps düzeylerine çıkacağı varsayım ediliyor ki hali hazırda 5G mmWave ile elde edilen 1Gbps suratlarından 1000 kat daha güzel. Elbette 5G teknolojileri ile oluşacak 250 trilyon dolarlık pazar, otonom araçlar, uzaktan ameliyatlar, yüksek süratli trenlerde akıcı irtibat üzere vaatleri şimdi görebilmiş değiliz. 6G için Fazla daha uzun bir süreç geçerli olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir