Microsoft, Windows 10’a artık yeni özellik eklenmeyeceğini duyurdu: Windows 11’e geçin

Yazılım Nis 28, 2023 Yorum Yok
Microsoft bundan bu türlü Windows 10 için Aka güncellemeler yayınlamayacağını duyurdu. Şirketin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan açıklama, dünyanın en tanınan işletim sistemine artık yeni özellikler eklenmeyeceği manasına geliyor.

Windows 10 22H2, bu işletim sisteminin nihayet sürümü olacak. Yazılım devi işletim sisteminin Ömür döngüsünün Geri kalanı için aylık güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam edecek. Windows 10 için resmi desteğin 14 Ekim 2025 tarihinde sona ereceğini hatırlatalım.

Windows 11’e geçiş çağrısı

Microsoft ayrıyeten kullanıcılara Windows 11’e geçme davetini yineledi. Windows 11’in en üst seviyede Emniyet sunan en yeni işletim sistemi olduğunu vurgulayan şirket Windows 11’in Daimi olarak yeni özellikler kazandığının altını çizdi.

2015 yılında piyasaya sürülen Windows 10, o tarihten bu yana periyodik olarak büyük güncellemeler alarak yeni özellikler kazandı. nihayet Aka güncelleme ise 2022 sonbaharında yayınlandı. Windows 11’in popülaritesi süratle artsa da Windows 10 hala %73.48 ile en yüksek pazar hissesini elinde bulunduruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir