Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Microsoft, nihayet ses kontrolünü iyileştiren özelliği Windows 11’e getiriyor

Microsoft, nihayet ses kontrolünü iyileştiren özelliği Windows 11’e getiriyor

admin admin -
18 0
Microsoft, Windows 11 Build 25281 test sürümünde yeni lakin en başından beri olması gereken bir özelliği Son işletim sistemine getiriyor: Daha ayrıntılı ses kontrolü. Windows 11 ve hatta Windows 10’un yetersiz ses denetimleri kullanıcıları EarTrumpet gibi üçüncü taraf uygulamalar itiyordu ve görünüşe nazaran Microsoft, emsal özellikleri Windows 11’e getiriyor.

Windows 11’in ses Denetim yetenekleri artacak

Yakın vakitte piyasaya sürülen Windows 11 Bina 25281, sonunda muhakkak uygulamalar için ses düzeyini değiştirmenize, çıkış aygıtları ortasında geçiş yapmanıza ve Uzamsal Ses üzere ek özellikleri etkinleştirmenize İmkan tanıyan gelişmiş ses kontrolleri yeniliklerini getiriyor.

Halihazırdaki nihayet kullanıcının kullandığı sürüm 22H2’de (22621) ses denetimleri nihayet derece sonlu. Yalnızca genel ses seviyesi ve ses çıkışı aygıtları ayarlanabiliyor. Ve daha ayrıntılı ayarlamalar için tonlarca tıklama gerektiriyor. Bu Sorun ise aslında yıllardır Windows’ta olan bir Sıkıntı ve birden fazla kullanıcı Örneğin tarayıcının sesini kısmak için üçüncü taraf EarTrumpet üzere uygulamaları kullanıyordu.

Öte yandan Microsoft’un bu değişikliği resmi olarak duyurmadığını Anlatım edelim. Bu özellik Microsoft’un deneysel olarak test ettiği ve olağan Windows 11 sürümlerine getirmediği onlarca özelliklerden birisi de olabilir. Lakin bu tip deneysel özellikler Microsoft’un resmi duyurusundan Fazla daha evvelden işletim sisteminin derinlerini kurcalayanlar tarafından evvelden ayrım ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir