Microsoft Edge yenileniyor: İşte tarayıcının yeni tasarımı

Yazılım Oca 29, 2023 Yorum Yok
Microsoft önümüzdeki aylarda internet tarayıcısı için Kıymetli bir yenileme operasyonu yapacak. Windows Central internet sitesi yazılım devinin bu istikametteki planlarını deşifre eden bir rapor yayınladı. İşte şirketin hayata geçirmeyi planladığı yenilikler.

Aktarılan bilgilere nazaran Microsoft mühendisleri Edge için global bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Phoenix kod ismi altında yürütülen çalışmalar ile Bir arada tarayıcı yuvarlatılmış sekmeler ve Windows 11 şekli yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak.

Edge rekabette Geri kalmayacak

Edge ayrıyeten kullanıcıların birebir pencerede iki web sitesi açabilecekleri bölünmüş pencere özelliği sunacak. Buna ek olarak, tarayıcıda “Sekme Etkileşim Merkezi” bulunacak. Bu sayede kullanıcılar en sık hangi siteleri ziyaret ettiklerini öğrenebilecekler.

Microsoft’un yeni özellikleri tarayıcıya etaplı olarak mı ekleyeceği yoksa Aka bir güncelleme mi yayınlayacağı şimdi belli değil. Her halükarda şirket Edge’i tarayıcı pazarında rekabetçi tutma konusunda Önemli görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir