Meta’yı taklit eden onaylı Facebook sayfaları ortaya çıktı!

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Hackerlar, Kötü gayeli yazılım dağıtmak gayesiyle doğrulanmış Facebook sayfalarını ele geçirip platform üzerinden reklam yayınlıyorlar. İşte ayrıntılar:

Meta ve Google ismini kullanıyorlar

Bu reklamların ardında kimlerin olduğu bilinmemekle Bir arada işleyiş şu halde; Öncelikli olarak popüler Facebook sayfaları hedef alınıyor. Bu hesaplar uzun müddettir faal ve milyonlarca takipçiye sahip. Hesaba erişim elde edildiğinde sayfanın ismi direkt Meta yahut Google’ın üzere gösterilmek emeliyle değiştiriliyor. Akabinde Facebook’ta sayfa yöneticileri ve reklamcıları gaye Meydan bir reklam satın alınıyor. Reklamda Aleni bir halde ziyanlı indirme linki paylaşmadan Evvel “Daha profesyonel ve inançlı bir araca geçin.”, “Güvenlik problemleriyle nedeniyle artık tarayıcıda reklam hesaplarını yönetemeyeceksiniz.” üzere İlgi cazip cümleler kullanılıyor.

Bu hesaplar nasıl ele geçiriliyor, Facebook bu kadar kolay bir biçimde Meta isminin kullanılmasına nasıl müsaade veriyor, İsim değişikliğinden sonra mavi onay rozetini nasıl koruyorlar, reklamları alıp nasıl yayınlayabiliyorlar üzere reklamlara ait sorulabilecek pek Fazla soru var. Facebook, bu olayın yaşanmasının akabinde etkilenen bütün hesapları periyot dışı bıraktı ve Üzücü niyetli reklam kampanyalarını sonlandırdı. Ayrıyeten, artık Facebook sayfası ismini değiştirmişse açıkça görebiliyorsunuz.

Meta sözcüsü, dolandırıcılık ve hack olaylarını tespit etmek ve önlemek için önemli kaynaklara yatırım yaptıklarını söylüyor fakat dolandırıcılar denemekten vazgeçmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir