MediaTek, Dimensity Auto platformunu duyurdu: Otomotiv endüstrisinde rekabet artıyor

Anakart Driverları, Donanım Nis 23, 2023 Yorum Yok
Dünyanın sayılı yarı iletken üreticilerinden MediaTek, Xiaomi, Nvidia ve Qualcomm’un akabinde otomotiv sanayisine giriş yapmaya hazırlanıyor. Çinli Müstahsil bugün, Dimensity Auto platformunu duyurdu.

MediaTek, Dimensity Auto platformunu duyurdu

Bildiğiniz üzere elektronik devleri ile otomotiv dünyası ortasındaki sonlar her geçen gün azalıyor. Bu noktada Nvidia, en uygun ADAS yongalarından kimilerini sunarken, Xiaomi birinci elektrikli arabası üzerinde çalışıyor ve Qualcomm’un Snapdragon platformu kimi araçlarda yerini almış durumda. Şimdi de MediaTek, Dimensity Auto ile pazara yeni bir Nefes getirmeyi planlıyor.

Bildirilenlere nazaran Dimensity Auto, Dimensity Auto Cockpit, Dimensity Auto ConnectDimensity Auto Drive ve Dimensity Auto Components olmak üzere birkaç anne bileşene ayrılıyor. Bu tahliller ortasından Yapay zeka ve 3nm üretim sürecini Temel Meydan Dimensity Auto Cockpit, 120 Hz yenileme suratına sahip apansız Çok HDR 8k ekranı desteklemenin yanı Dizi eksiksiz bir akış ve kod çözme paketi sunacak. Bu bağlamda MediaTek, yeni tahlili ”dünyanın en süratli akıllı kokpiti” olarak lanse ediyor.

Pazarda rekabet artıyor

Bir öteki bileşen Dimensity Auto Connect ise araç içi temaslardan Mesul olacak diyebiliriz. Geliştirilmiş performans için 5G NTN teknolojisi ve 5G RedCap ile gelen bu tahlil, Wi-Fi 7, birden Çok Bluetooth teması desteği ve tabii ki coğrafik pozisyon belirleme için GNSS desteğinden Güç alacak.

öteki bileşenler Dimensity Auto Drive ve Dimensity Auto Components ise otonom sürüş için geliştirmeler ve son teknoloji aktüel bileşenlerin rekabetçi fiyatlarla tedarik edilmesine fırsat tanıyacak. MediaTek, Dimensity Auto platformu ile otomotiv pazarında yaşanan rekabete iç oldu diyebiliriz. Şirketin bütçe dostu cep telefonlardan global bir teknoloji devi ve otomotiv tedarikçisi haline gelmesi hakikaten şaşırtan.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir