Katlanabilir telefon çıkarmayan tek büyük üretici kaldı: Apple

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Google’ın Pixel Fold’u tanıtmasının akabinde Apple, portföyünde katlanabilir model bulunmayan Biricik küresel akıllı telefon üreticisi haline geldi. Cupertinolu dev önümüzdeki yıllarda milyarlarca dolarlık gelir vaat eden trendden uzak kalmış durumda.

Şirket yıllar Evvel katlanabilir iPhone üzerinde çalışmaya başlamış olmasına Karşın şu anne kadar bu türlü bir Aygıt piyasaya sürmeye pek hevesli olmadı. Bu temelinde Apple için alışılmadık bir durum değil. Çünkü 2007’de çıkış yapan birinci iPhone’da da emsal bir yol izlenmişti.

Apple çoklukla yerleşik bir kategoride daha düzgün bir Aygıt sunarak öne çıkmayı tercih ediyor. Bu yaklaşımı, birinci akıllı telefon olmayan lakin bu kategoride devrim yaratan iPhone ile sergilemişti. Ayrıyeten firma premium akıllı telefon pazarına aslında Yargıç olduğu için var iPhone serisini yine tasarlamak için bir motivasyonu da yok.

Samsung pazar lideri

Omdia analisti Jusy Hong, katlanabilir akıllı telefon segmentinin şimdi, geçen Yıl 751 doların üzerindeki akıllı telefon pazarının %77’sini elinde tutan iPhone’dan Kıymetli bir Pay alacak kadar Aka olmadığını söylüyor. Strategy Analytics araştırma yöneticisi Neil Mawston’a nazaran, pazara Amade olmayan bir katlanabilir telefonu Fazla erken piyasaya sürmek bütün iPhone serisini mahvedebilir.

Şu anda katlanabilir aygıtlar sadece Android platformunda var ve Samsung Electronics pazarın önderi pozisyonunda. Güney Koreli dev bu kategoride Google’ın yanı Dizi Xiaomi, Huawei, Tecno, Vivo, Oppo ve Honor üzere Çinli markalarla rekabet ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir