Google Wear OS 4 tanıtıldı: Daha uzun pil ömrü, bulut depolama ve daha fazlası

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
Android ekosisteminin başında yer alan Google, yeni düzenlenen I/O 2023 konferasında merakla beklenen Wear OS 4 işletim sistemini tanıttı. Yenilenmiş bir tasarım, artırılmış performans ve pil ömrüne sahip Wear OS 4, Apple watchOS gibisi bulut yedekleme özelliğini de beraberinde getiriyor.

Google Wear OS 4 tanıtıldı

Hatırlayacak olursak Google ve Samsung tarafından geliştirilen Wear OS 3, yaklaşık iki Yıl Evvel tanıtılmıştı. Lakin işletim sisteminin genel kullanıma ulaşması 2022’nin ikinci yarısına kadar uzadı. Bu nedenle Wear OS 4 duyurusu biraz sürpriz niteliğinde oldu diyebiliriz. Pekala Google’ın en nihayet giyilebilir Aygıt platformu neler sunuyor? Gelin ayrıntılara daima birlikte göz atalım. 

Wear OS 4,Google Home ile gelişmiş entegrasyon iç olmak üzere, Google Workspace uygulamaları için daha Çok fonksiyonellik sunuyor. Artık Wear OS 4 saatinizden favorilere erişebilecek, Gmail’deki e-postalara süratli Cevap verebilecek ve Takvim’deki etkinliklere ve güncelleme misyonlarına LCV karşılığı verebileceksiniz. 

Bildiğiniz üzere daha uzun pil ömrü ve bulut yedeklemeleri, Google’ın Wear OS 3’te en Fazla şikayet edilen noktalardan birisiydi. Wear OS 4 ile Bir arada Apple watchOS gibisi bir bulut yedekleme özelliğini hayata geçiren Google, yeni sürümün Wear OS 3 ile karşılaştırıldığında Fazla daha güzel bir pil ömrü sağlayacağını söylüyor. 

Wear OS 4’e yapılan bir öteki Değerli ekleme ise, geliştiricilerin platform için saat yüzleri oluşturmasını kolaylaştıran Watch Face formatı. Bu yeni gelişmenin, Wear OS 4 için daha Çok Güç tasarrufu sağlaması bekleniyor. Yapılan duyuruda Google, Wear OS 4 için rastgele bir donanım ihtiyacı paylaşmadı. Lakin birinci olarak yeni nesil Galaxy Watch 6 ve Pixel modellerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir