iPhone’dan Android telefonlara SMS gönderilemiyor

Genel May 19, 2023 Yorum Yok
iPhone’dan Android’e (ya da tam tersi) bağlantı için kullanıcılar, eski bir seçenecek olan SMS kullanabiliyorlar. Bu mazide kalan iletileşme tecrübesi yetmezmiş üzere, Tuhaf bir yanılgı şu anda ABD’deki Android kullanıcıları tarafından iPhone’lara gönderilen bildirileri etkilemekte.

iPhone kullanıcıları Karşılık veremiyor

Reddit‘teki Fazla sayıda iPhone kullanıcısı, Android veya Google Voice kullanıcılarından aldıkları kısa bildirilerin telefon numarasının başında ek bir “+” olduğunu bildiriyor. Bu da İletiler uygulamasının numarayı milletlerarası olarak sınıflandırmasına ve sohbeti farklı bir görüşmeye bölmesine neden olmakta. Çünkü yanlış numara nedeniyle, iPhone kullanıcıları bildiri iletilemediği için metne Karşılık veremiyor.

Sorun öncelikle AT&T‘nin (Telekomünikasyon şirketi) ABD’deki ağındaki iPhone kullanıcılarını etkiliyor ve rastgele bir Android aygıtla ilgili olduğu görünmüyor. Yanlışın AT&T tarafındaki bir arka uç probleminden kaynaklanıyor olması olası. Apple ayrıyeten bütün iPhone’lar için iOS 16.5’i kullanıma sundu, lakin bu güncellemenin bu yanlışa neden olması pek mümkün değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir