iPhone’da ”Hey Siri” devri bitiyor! Daha işlevsel olacak

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran Apple, Özellikle iPhone kullanıcıların alışık olduğu ”Hey Siri” komut cümlesine olan gereksinimi ortadan kaldıracak önemli bir değişiklik üzerinde çalışıyor. Bu değişiklik sonrasında Siri, sırf Biricik bir komuta gereksinim duyan Amazon Alexa’ya benzeyecek. İşte ayrıntılar

iPhone’larda ”Hey Siri” bölümü bitiyor!

Bildirilenlere nazaran Apple, Siri’yi daha Yalın hale getirmek için ”Hey Siri” komutundan Hey” kelimesini kaldıracak. Yani Siri ile irtibat kurmak için artık sadece “Siri” diye seslenmek kâfi olacak. Siri’nin Türlü aksanlar ve lisanlara dayanak sunduğunu düşünürsek, sadece ”Siri” komutuna geçişin Apple için güçlü bir süreç olacağını söyleyebiliriz. Zira “Hey Siri”, iki farklı söz ile daha hakikat bir tanımlamaya İmkan tanıyor.

Apple’ın Siri’de yapılacak komut değişikliğine ek olarak, üçüncü taraf uygulama ve hizmetlerle de daha derin entegrasyon üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu entegrasyon, bağlamsal bilgilerden yararlanarak kullanıcılara daha dengeli bir asistan deneyimi sunacak. 

Gurman, Siri’de yapılacak değişiklik için rastgele bir tarih paylaşmadı. Lakin WWDC 2023 etkinliğinde OS 17 ile Birlikte tanıtılması ve 2023 yahut 2024’te kullanıma sunulması bekleniyor. Nitekim etkinliğin birincil odak noktası, Apple’ın yaklaşmakta olan Reality Pro karma gerçeklik başlığı olacak. 

iOS 17’ye dönecek olursak, Apple’ın bir sonraki işletim sistemi güncellemesi, el feneri parlaklığı üzerinde detaylı kontrol, özelleştirilebilir Kilit ekranı, yenilenmiş Apple Music ve Uygulama Kitaplığında özelleştirme seçenekleri üzere Kıymetli yenilikler içerecek. Ayrıyeten yeni sürümün, üçüncü taraf uygulama desteği ve yenilenen bir Denetim Merkezine sahip olacağı belirtiliyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir