iPhone 16 Pro özellikleri şimdiden şekilleniyor: İşte beklenenler

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serisi daha çıkmadan iPhone 16 haberi duymak Tuhaf gelebilir fakat fısıltı gazetesinde bu olağan bir durum. Apple hakkındaki dengeli sızıntılarıyla tanınan Ming-Chi Kuo’ya nazaran istikbal yılki iPhone 16 Pro modellerinin her ikisinde de periskop lens bulunacak. Bu yılki iPhone 15 serisinde ise yalnızca iPhone 15 Pro Max modelinde bu kamera sisteminin olması bekleniyor.

iPhone 16 Pro ve Pro Max özellikleri şekilleniyor

Bununla birlikte, iPhone 16 Pro’nun evvelki Pro modellerinden biraz daha Aka olacağı ve Apple’ın periskop lensi birinci Kez her iki premium aygıta da getirebilmesinin nedeninin yeni boyutun sağladığı “daha geniş İç alan” olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta, ekran sanayisi analisti Ross Young, Apple’ın hem iPhone 16 Pro hem de iPhone 16 Pro Max modelleri için yeni ekran boyutlarını benimseyeceğini argüman etmişti. iPhone 16 Pro‘nun 6,3 inç ekran boyutuna sahip olması beklenirken, iPhone 16 Pro Max‘in 6,9 inç ekran boyutuna sahip olacağı belirtilmişti. Görünüşe nazaran iki farklı sav da birbirlerini doğrular nitelikte.

Daha Aka ekran ve iki modelde de periskop kamera

ek olarak var iPhone 14 Pro 6,1 inç ekran boyutuna ve iPhone 14 Pro Max ise 6,7 inç ekran boyutuna sahip. Bu yılki iPhone 15 modellerinin hepsinin iPhone 14 serisindekilerle tıpkı boyutları muhafazası bekleniyor. Kuo, iPhone 16 Pro modellerinde kullanılacak periskop kamera sisteminin tedarikçisinin Cowell olacağını söylüyor. Bu ortada, periskop kamera sistemi açılı aynalar sayesinde bildiğimiz telefoto lenslere gelen ışığı bükerek sensöre yönlendiriyor. Bu sayede kullanıcıların rastgele bir bulanıklık yahut kalitede Öbür bir düşüş olmadan daha Çok yakınlaştırma yapmasına İmkan tanınıyor.

[bkzdh=163704}

Sistemin iPhone 15 Pro’ya 5-6x optik zoom eklemesi bekleniyor (mevcut iPhone 14 Pro 3x’e kadar optik zoom destekliyor). Kuo, yakınlaştırma aralığının 2024 Pro ve Pro Max modelleri için geliştirilip geliştirilmeyeceğini yahut bu yılki iPhone 15 Pro Max’te Özel olarak yer alması beklenenle tıpkı kalıp kalmayacağı konusunda yorum yapmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir