iPhone 14 ve iPhone 14 Pro için Acil Durum Uydu Bağlantısı özelliği bu ay geliyor

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
iPhone 14 ve iPhone 14 Pro kullanıcıları için Acil durum Uydu İlişkisi (Emergency SOS) çok yakında devreye sokulacak. Apple’ın yayımladığı bir evrakta bu özelliğin Kasım 2022’de etkin edileceği yazıyor.

Acil durum Uydu Kontağı ne işe yarayacak?

Bir şahıs rastgele bir yerde mahsur kaldığında yahut rastgele bir tehlike anında bu sistem sayesinde hayatının kurtarılmasını sağlayabilecek. Çünkü Emergency SOS hastalanma, yaralanma, kaybolma, tuzağa düşürülme, araçta mahsur kalma, yangının ortasında kalma, ateşlenme ve cürüm işlenme anında kullanılabilecek.

Bu sistem duruma nazaran size kimi ek sorular sorabilir. Soruları cevapladıktan sonra size verilen yönergelere uymalı ve devinim etmelisiniz. Yüksek binalardan, dağlardan yahut ilişki kurmayı engelleyen lokasyonlardan Irak durmalısınız. Bu sistem Apple’a 450 milyon dolara mal olacak.

Bu kurallar sağlandıktan sonra pozisyonunuz, telefonunuzun batarya durumu ve tıbbi kimliğiniz Apple’ın acil durum aktarma servisine iletilecek. Telefonunuz çekmediği takdirde size bu sistemin kullanılması tavsiye edecek.

Bu özellik birinci iki Yıl boyunca iPhone 14 kullanıcılarına fiyatsız olarak sunulacak. Apple iki yıllık Deneyim müddeti sona erdiğinde bu özelliğin ne kadara mal olacağını şimdi söylemedi. Acil durum Uydu Bağlantısı kaç kişinin canını kurtaracak daima Birlikte göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir