iPhone 14 stok sıkıntısı ciddi boyutlara ulaşabilir

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Çin’den tekrar yükselişe geçen COVID-19 olayları 2020 yılında Şahit olduğumuz ekstrem kapanma önlemlerini tekrar gündeme getirmişti. Ayın başında en Aka iPhone fabrikasının kapanmış ve iPhone 14 üretiminde aksamalar olmuştu. Aksamalar büyüyerek devam ediyor.

iPhone 14 üretiminde sıkıntı

Zhengzhou kentinde yer Meydan Foxconn’un iPhone üretim tesislerinde sıkı önlemler bir yana artık kısıtlamalardan bunalan çalışanların protestolar düzenlemesi de üretimi ıstıraba soktu. Esasen ay başında olan kapanma iPhone 14 üretimini bir ölçü düşürmüştü. Tahliller Black Friday haftasında Apple’ın 2 milyon düşüşle 8 milyon telefon satacağını iddia ediyor.

Kapanma önlemlerinin hala ağır bir biçimde devam etmesi yılın nihayet çeyreği için Apple’ı Önemli bir iPhone 14 stok sorununa sokacak. nihayet çeyrekte beklenen Yekün iPhone 14 üretiminin yüzde 5 civarında azalacağı belirtiliyor.

Apple’ın Yıl içerisinde tahminen de en Çok satış yaptığı Devre nihayet çeyrek oluyor. Yeni iPhone serisi tam olarak piyasaya çıktığı için hem Black Friday hem de Noel tatili satışlarında yüksek performans sergiliyor. Yüzde 5 civarında bir düşüş 2-3 milyon dolayında bir azalmaya denk geliyor olacak. Bu da yalnızca nihayet çeyrekte Apple’ın 5 milyon daha az telefon satacağı manasına geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir