İnsansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma için seri üretim tarihi verildi

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Entegrasyon Testi, Otomatik Taksi Testi ve Koşu Testi tarafından sınanan Türkiye’nin birinci insansız Cenk uçağı Bayraktar Kızılelma hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen seri üretim tarihi izahı geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kızılelma bir ufuktur

Zafer Fatih Beyaz, Ferdi Türkten, Fırat Taşdemir, Yıldız Nevin Gündoğmuş’un imzasını taşıyan ve Anadolu Ajansı tarafından yayımlanan ilgili habere nazaran birinci uçuşunu önümüzdeki Yıl gerçekleştireceği öngörülen Bayraktar Kızılelma’nın seri üretimi için Fazla beklenilmeyeceği kestirim ediliyor.

Zira Cumhurbaşkanı Erdoğan basına verdiği bir demeçte yetkililerin insansız Cenk uçağının seri üretimi için 2023’ün sonuna hakikat düğmeye basacağını söyledi. 5 saat boyunca havada kalabileceği, kısa pistli tayyare gemilerinden kalkış ve iniş kabiliyeti eşliğinde vazifesini ifa edebileceği söylenen Cenk aracının Tüm teknik özellikleri yayımlanmıştı.

Ülkemizin Karadeniz, Akdeniz ve Ege’de ilan ettiği deniz yetki alanlarını (karasuları, kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölge) kapsayan doktrin olarak bilinen Mavi Vatan’ı korumak konusunda Önemli katkılar sağlayacağı söylenen Bayraktar Kızılelma’da agresif hareket kabiliyeti mevcut.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir