Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, Microsoft Store’a eklendi

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
meşhur toplumsal medya platformu Snapchat, uzun bir müddet boyunca sırf Android ve iOS platformlarında çalışıyordu. Lakin firma, nihayet aylarda platformun kullanımını kolaylaştırmak için tarayıcı uygulaması hazırladı. Tarayıcı üzerinden kullanılan Snapchat’in varlığı akabinde firma, artık de Microsoft Store için bir Snapchat uygulaması yayınladı.

Progressive Web App olarak kullanıma sunuldu

Windows Phone iç Microsoft platformlarından Daimi Irak duran Snap, tarayıcı üzerinden kullanıma sunduğu Snapchat’in akabinde Windows’u da Mahallî olarak desteklemeye karar verdi. Windows 10 ve Windows 11 platformlarında desteklenen yeni Snapchat, Progressive Web App (PWA) olarak geliyor ve sadece 1.4MB depolama alanına muhtaçlık duyuyor. Uygulamanın PWA olması, sadece çevrimiçi kullanılabileceği manasına geliyor lakin uygulama bu sayede güncelleme gerektirmeyecek.

Snapchat’in tarayıcı versiyonunu altyapı olarak kullanan yeni uygulama, fotoğraf gönderme ve izleme üzere standart uygulamanın özelliklerini destekliyor. Ayrıyeten manzaralı ve sesli görüşmeler de uygulama üzerinden destekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir