iPhone 14 Plus, iPhone 13 mini’den çok daha iyi satıyor

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Display Supply Chain Consultants (DSCC), iPhone 14 serisinin panel sevkiyatlarına ait birtakım datalar paylaştı. Gerçekleştirilen araştırma başta iPhone 14 Plus olmak üzere seride yer Meydan modellerin ticari muvaffakiyetini ölçmemize Yardımcı oluyor.

Rapordaki en dikkat cazip kısım iPhone 14 Plus ekran sevkiyatlarının iPhone 13 küçük’e kıyasla %59 artmış olması. Buna Karşın iPhone 14 Plus serideki en düşük popülariteye sahip model olmaya devam ediyor. Fakat Apple’ın artık mini modelini Geri getirmesi pek mümkün değil.

En Fazla Pro modelleri satıyor

iPhone 14 serisi, Nisan ayı prestijiyle yıllık ekran sevkiyatı sayısında %2’lik bir artışla evvelki seriden biraz daha tanınan olduğunu kanıtladı. Ayrıyeten sonuçlar Pro modellerinin standart versiyonlardan daha uygun performans göstermeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Apple yüklü olarak üst seviye model sattığı için iPhone 14 serisinden elde edilen gelir daha yüksek olacak. Standart versiyonun satışları %36 düşerken, Pro ve Pro Max satışları sırasıyla %22 ve %23 oranında arttı. Şu anki tabloya bakarak Apple’ın en yeni iPhone’larının başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir