Huawei Mate X3, iPhone 14 Pro Max’ten bile ince ve hafif olacak

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Huawei, 23 Mart’ta Çin’de düzenleyeceği aktiflikte P60 serisini ve Mate X3 katlanan telefonu tanıtacak. Tanıtıma sayılı günler kala Mate X3’ün teknik özellikleri sızdırıldı. Mate X3, incelik ve sağlamlığıyla dikkat çekecek. Mate X3’ün bütün katlanır telefonlardan ve hatta Apple’ın iPhone 14 Pro Max modelinden bile daha ince ve hafif olacağı söyleniyor.

Huawei Mate X3 beklenen özellikleri

Huawei Mate X3, 7.8 inç, 2K çözünürlük, 120Hz yenileme suratını destekleyen, Kunlun camla korunan ekrana sahip olacak. Huawei, şu anda birçok katlanan akıllı telefonda kullanılan, plastik tabanlı katlanabilir ekranlara kıyasla daha âlâ dayanıklılık (çizilmeler dahil) sunması beklenen UTG teknolojisini kullanacak. Ekranın BOE tarafından üretildiği söyleniyor.

Mate X3, 50MP IMX766 anne kamera, IMX688 ultra geniş açılı kamera, IMX351 periskop telefoto lens olmak üzere üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Gelişmiş kamera yazılımının da yardımıyla aygıtın çarpıcı fotoğraflar çekmesi bekleniyor.

HarmonyOS 3.1 ile istikbal telefon, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden Güç alacak. Huawei’nin 5G teknolojisini kullanması yasaklandığından aygıt, 4G temasını destekleyecek. Aygıtın 4800 mAh bataryası, 66w süratli şarj ile Birlikte kablosuz şarjı da destekleyecek.

Mate X3, uydu irtibat teknolojisini de destekleyecek. Şirketin Lingxi Communication ismini verdiği özellik, kullanıcının hücresel ağların bulunmadığı Irak bölgelerde bile irtibatı sürdürebilmesini sağlayacak.

12GB RAM’li Mate X3, ALT-AL00 olarak Geekbench kıyaslama platformunda görüldü. Biricik çekirdekte 1312 puan, Fazla çekirdekte 4282 puan aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir