iOS 17’de büyük yenilikler beklenmiyor: Odak nokta AR/VR başlık olacak

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Apple’ın iOS 17 ile App Store dışından uygulama yüklemeye müsaade vereceği, iMessage’ı büsbütün yenileyeceği söyleniyordu fakat yeni tezlere nazaran, iOS 17 Aka yenilikler getirmeyecek. iOS 17 beklentileri karşılamayan bir sürüm olabilir.

iOS 17 beklentileri karşılamayabilir

iOS 17, iPhone’lar için Aka güncelleme olmayabilir. Apple ve mühendislerinin WWDC öncesi tanıtılması beklenen AR/VR başlığa odaklandığı, bu yüzden de şirketin iOS 17 üzerinde planlanandan daha az vakit harcayacağı söylentileri var. xrOS üzerinde çalışacak AR/VR başlığın 2023’te artık piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Diğer işletim sistemlerine de yansıyacak

Bu durumdan etkilenecek Biricik güncelleme iOS 17 olmayacak. iPad’ler için iPadOS 17, Mac’ler için macOS 14 (Sunburst) iç Apple’ın bütün işletim sistemleri beklenenden daha az yenilik getirecek.

2020’de duyurulan iOS 14 ile geçtiğimiz Yıl Haziran ayında duyurulan iOS 16, iki Değerli güncelleme oldu. anne ekranda yine tasarlanmış araç kadroları, Uygulama Kitaplığı, Haritalar, Safari üzere stock uygulamalara eklenen yeni özellikler, tekrar tasarlanmış kilit ekranı ve fazlasını getirdiler. iOS 17 ile Bir arada iPadOS 17, macOS 14 ve watchOS 10’nun özellikleri bu sene de Haziran ayında WWDC etkinliğinde gösterilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir