iOS 16.6 ile iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması iPhone’lara geliyor

Genel May 21, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz yılın sonlarında Apple, dijital tehditlerle karşı karşıya kalanların konuşmalarını, Kötü niyetli bireylerden muhafazalarına İmkan tanıyacağını söylediği iMessage İrtibat Anahtarı Doğrulama aracını duyurmuştu. Şirket bu Emniyet özelliğinin 2023 yılında kullanıma sunulacağı kelamını vermişti. WWDC 2023‘ün başlamasına kısa bir mühlet kala, iMessage İrtibat Anahtarı Doğrulaması iOS 16.6‘nın yayınlanmasıyla Bir arada istikbal üzere görünüyor.

iOS 16.6 Beta sürümünde görünüyor

Apple Cuma günü birinci iOS 16.6 beta sürümünü kullanıma sunmaya başladı ve sürüme eklediği özellikler ortasında iMessage Bağlantı Anahtarı Doğrulaması da yer alıyor. Ayarlar uygulamasındaki yeni bir seçenek, Apple’ın bu araç üzerinde çalıştığını göstermekte. lakin şu Lahza için İrtibat Anahtarı Doğrulama özelliğini aktifleştirmek Muhtemel değil.

Bilgisayar korsanlarına karşı koruma

iMessage Bağlantı Anahtarı Doğrulaması’nın faal olarak çalışabilmesi için iMessage görüşmesindeki herkesin bu özelliği aktifleştirmiş olması gerekmekte. Bu yenilikle Birlikte Apple, birisinin bir hesaba Düzmece bir Aygıt eklediğini tespit ettiğinde otomatik bir İkaz gönderecek. Şirket bu özelliğin hükümet yetkilileri ve gazeteciler üzere devlet takviyeli bilgisayar kullanan insanları, bilgisayar korsanlarından müdafaasını öngörüyor. Bu özellik Apple’ın, iOS 17’den Evvel iOS16’ya getirmesi beklenen yeniliklerden birisi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir