iOS 16.4 ile telefon konuşmaları daha net olacak

Genel Mar 22, 2023 Yorum Yok
Apple, iPhone’lar için iOS 16.4 RC sürümünü yayınladı. Sürüm notlarına nazaran, yakında bütün kullanıcılara sunulacak iOS 16.4 güncellemesi, telefon aramaları için ses izolasyonu özelliğini ekleyecek.

Ses izolasyonu özelliği geliyor

Ses izolasyonu, kullanıcının sesine öncelik verecek, etrafındaki ortam gürültüsünü engelleyecek. Böylelikle konuşmalarda sesin karşı tarafa net gitmemesi, tıpkı formda karşı sesin duyulmaması sorunu giderilmiş olacak.

VoIP uygulamalarıyla sınırlıydı

Arama sırasında arka plan gürültüsünü azaltarak mikrofon kalitesini Kıymetli ölçüde artırmak için tasarlanan ses izolasyonu özelliği, hali hazırda FaceTime, WhatsApp ve öbür uygulamalarda VoIP aramalar için kullanılabiliyor. Artık bu özellik, telefon uygulaması içinde kullanılabilecek.

iOS 16.4 RC yayınlandı

iOS 16.4 ile Türkiye’deki iPhone’larda 5G etkin olacak. Ayrıyeten yeni emojiler, web uygulamaları için anlık bildirimler, HomeKit için kusur düzeltmeleri, trafik kazası algılama özelliği için optimizasyonlar üzere iyileştirmeler getirecek. iOS 16.4 RC, final sürümünden farksız olduğundan güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir