iOS 16.2 ile birlikte iPhone 14 Pro’nun Dynamic Island özelliği daha işlevsel olacak

Genel Kas 11, 2022 Yorum Yok
Dynamic Island, hiç elbet bu yılki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Por Max modellerinin Evvel çıkan en Aka özelliği pozisyonunda. Pro modellerdeki çentiğin yerini Meydan ve Hal değiştiren çoklu vazife bildirim paneli olarak çalışan Dynamic Island’in istikbal yılkı bütün iPhone 15 modellerinde de olması bekleniyor.

Aktarılanlara nazaran Apple, iOS 16.2 Beta sürümünde Dynamic Island üzerinde Ufak bir değişikliğe gidiyor. iOS 16’nın evvelki sürümlerin Dynamic Island’ın genişliği iPhone 14 Pro’nun durum çubuğunda sırf iki simgenin gösterilmesine müsaade veriyordu. Yalnızca Wi-Fi simgesi yahut hücresel sinyalin gücünü gösteren çubuklarla Bir arada pil simgesi gösteriliyordu.

iOS 16.2 Beta’da Dynamic Island küçülüyor

Daha Çok fonksiyonellik için iOS 16.2 Beta ile Bir arada Dynamic Island’ın boyutunda küçültmeye gidiliyor. iPhone’da müzik çalarken Dynamic Island’in boyutu ayrım edilir biçimde küçültülerek üstte belirttiğimiz üç simgenin de tıpkı anda görülmesi sağlanıyor. Bu Fazla Aka bir şey üzere görünmeyebilir, lakin telefonlarındaki durum çubuğunda bulunan simgelerden birinin kaybolduğunu gören ve bir temas sorunu olduğunu düşünenler için bu özellik gelmiş üzere duruyor. 

iPhone 14 Pro Max’ta bu türlü bir Sıkıntı yok

iPhone 14 Pro’daki 6,1 inç ekrana kıyasla daha Aka 6,7 inç ekrana sahip olan iPhone 14 Pro Max için bu türlü bir Problem olmadığının altını çizelim. Daha Aka ekranla Bir arada iPhone 14 Pro Max, değişiklikten Evvel bile durum çubuğunda üç simgenin hepsini tıpkı anda gösterebiliyordu.

Şimdilik iOS 16.2’nin kararlı sürümünün ne Vakit yayınlanacağı bilinmiyor. Öte yandan Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 16.2‘nin Apple tarafından Aralık ortasına kadar yayınlanmayacağını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir