Instagram müzik ekleme nasıl yapılır? (Hikayeye, gönderiye ve profile)

Genel Mar 27, 2023 Yorum Yok

Günümüzde birçok insan hayatını Instagram‘da paylaşıyor. Herkes, gönderileri binlerce zevk ve yorum Meydan bir toplumsal medya fenomeni değil. İnfluencer olmayabilirsiniz fakat daha Çok görüntüleme (izlenme), beğeni, yorum ve hatta takipçi kazanmak için gönderilerinizin kalitesini güzelleştirmeniz mümkün. Takipçilerinize görsel ve işitsel bir şölen yaşatmak için temaya Müsait akılda kalıcı şarkılar ekleyerek Instagram gönderilerinizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Pekala, Instagram müzik ekleme nasıl yapılır?Bu Kılavuz yazıda Instagram kıssa, post (gönderi), reels görüntüsü ve profile müzik ekleme yolunu gösterdik.

İnstagram kıssaya müzik ekleme 🎶

Instagram’da müzikli story nasıl yapılır?Instagram story müzik ekleme, uygulamanın içinden kolaylıkla yapılabiliyor. İşte adım adım Instagram öyküde müzik ekleme 🔽
 1. Instagram’ı açın ve + işaretine, akabinde öyküye dokunun.
 2. Videonuzu çekin.
 3. Üçüncü gülen emojiye dokunun.
 4. Müzik araması yapın.
 5. Listeden kıssaya eklemek istediğiniz müziği seçin.
 6. Şarkı kelamlarının nasıl görüneceğini seçin.
 7. Bitti butonuna dokunarak paylaşın.

Spotify, Apple Müzik üzere müzik dinleme uygulamalarında dinlediğiniz müzikleri da Instagram öykünüze ekleyebilirsiniz. Instagram öyküde müzik paylaşmak için öncelikle Apple Music yahut Spotify uygulamasını açın. Instagram story olarak paylaşmak istediğiniz şarkıyı bulun ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Öykünüzde müzik paylaşırken pozisyon ekleyebilir, birinden bahsedebilirsiniz.

Instagram gönderiye müzik ekleme 🎵

Instagram gönderisine müzik eklenir mi?Evet; Instagram’dabirfotoğraf paylaşırken dilerseniz müzik de ekleyebilirsiniz. İster Android telefon kullanıyor olun, ister iPhone kullanıcısı olun, gönderiye müzik ekleme çok kolaydır.Instagram gönderilerine (postuna) müzik nasıl eklenir? adım adım görelim 🔽
 1. Instagram’ı açın ve + simgesine dokunun.
 2. Gönderi’ye dokunun.
 3. Bir fotoğraf çekin yahut galeriden ekleyin.
 4. İlerleyin.
 5. Müzik ekle yazısına dokunun ve listeden bir müzik seçin.
 6. Kaydırıcıyı kullanarak müzik mühletini ayarlayın.
 7. Bitti ve akabinde Paylaş’a dokunun.

Instagram profile müzik ekleme 🎧

Instagram biyografiye müzik ekleme özelliğe birtakım kullanıcılar için faalken, birtakım kullanıcılarda görünmüyor. Instagram uygulaması sıklıkla güncellendiğinden bu seçeneği göremeyebilirsiniz. “Instagram profil müzik ekleme kaldırıldı mı?” sorusuna kısmen diyebiliriz. Merak edenler için, Instagram profiline müzik ekleme nasıl yapılır? adım adım görelim 🔽
 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil simgesine dokunun.
 3. Düzenle’ye dokunun.
 4. Profil düzenleme ekranında Müzik’e dokunun.
 5. Profil müziği ekranında profiliniz için bir müzik seçin.

Instagram görüntüye müzik ekleme 📲

Instagram reels, farklı ses yahut müziklerle kısa görüntüler paylaşmanıza İmkan tanıyan kullanışlı bir özellik. Ses özelliği epeyce tanınan ve trend görüntülerde kullanıldığından reels görüntüler genelde viral oluyor. Bir reels görüntüsüne müzik ekleyerek daha Çok izleyici çekebilir, takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Instagram reels müzik ekleme nasıl yapılır? görelim 🔽
 1. Instagram uygulamasını açıp + simgesine dokunun.
 2. Açılır pencerede Reels yazısına dokunun.
 3. Video çekmeye başlayın yahut galeriden görüntüyü ekleyin.
 4. Ses simgesine dokunun ve bir müzik seçin.
 5. Reels görüntüsüne müzik eklemek için tekrar İleri’ye dokunun.
 6. Şarkının dilediğiniz kısmını alın.
 7. Bitti’ye dokunun.

Instagram müzik ekleme yok sorunu tahlili ✅

Instagram’da müzik ekleyemiyorum” Özellikle de Instagram kıssada müzik eklerken karşılaşılan bir durum. Instagram müzikler çıkmıyor ise sorunu gidermek için şunları deneyin 🔽

1️⃣ Müzik etiketinin olup olmadığını Denetim edin

Müzik çıkartmasının var olup olmadığını ve hesabınız için çalışıp çalışmadığını Denetim edin. Artı simgesine dokunun ve akabinde açılır menüde öyküye dokunun. Öykünüze eklemek için bir fotoğraf yahut görüntü seçin. Artık müzik simgesine dokunabilir yahut etiketlere dokunup akabinde müzik etiketini seçebilirsiniz. Her iki durumda da müzik listesinin çıkması gerekir. Uzun müzik listesini göremiyorsanız sonraki adıma geçin.

2️⃣ Instagram uygulamasının yeni olduğundan emin olun

Instagram uygulamasını bir müddettir güncellemediyseniz, yüklü sürüm şimdi müziği desteklemiyor olabilir yahut Instagram müzik ekleme özelliğinin düzgün çalışmasını engelleyen bir kusur olabilir. Android Google Play Store yahut iOS App Store’da Instagram uygulamasına dokunarak nihayet sürümün yüklü olup olmadığını doğrulayabilirsiniz.

3️⃣ Şahsî hesabınıza Geri dönün

Instagram profesyonel hesaba geçişte müziğe erişim sorunu ortaya çıkabiliyor. Profesyonel hesapta giriş yaptıysanız ferdî hesabınıza Geri dönerek müziğin eklenip eklenmediğini görebilirsiniz. Bu ortada profesyonel hesabınıza erişimi kaybetme konusunda endişelenmeyin; istediğiniz sıklıkta geçiş yapabilirsiniz. Ayarlar – Hesap altında Ferdî Hesaba Geç’e dokunarak herkese Aleni yahut gizli olağan hesabınıza dönebilirsiniz.

4️⃣ Instagram’dan çıkış yapın

Instagram müzik ekleme hâlâ görünmüyorsa, hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapın. Hesabınıza tekrar girdiğinizde müzik özelliği gelmiş olabilir. Instagram hesabınızdan çıkmak için, Ayarlar menüsünde en altta Çıkış Yap butonuna dokunun.

5️⃣ Instagram’ı tekrar yükleyin

Hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girdiğinizde Problem devam ediyorsa, Instagram uygulaması düzgün yüklenmemiş yahut önbelleği bozulmuş olabilir. Her iki durumda da en Yalın tahlil, uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek. Her zamanki hesap kimlik bilgilerinizle tekrar giriş yapmanız gerekir lakin Instagram hesabınızdaki hiçbir şey kaybolmaz.

6️⃣ Instagram takviye grubuna ulaşın

Hâlâ Instagram müzik özelliğini kullanamıyorsanız, Instagram alıcı takviyesine ulaşmanın vakti gelmiş olabilir. Instagram alıcı hizmetleri telefon numarası, dayanak makaleleri, SSS’ler ve problemleri bildirebildiğiniz kuvvetli bir yardım merkezi var.

Instagram’ın en tanınan özelliklerinden biri, müziği direkt Instagram öykülere ekleme seçeneği. Instagram müzik kitaplığından uzun bir müzik seçimi yapabilir yahut Spotify üzere diğer müzik uygulamalarından sevdiğiniz müzikleri ekleyebilirsiniz. Pekala, Instagram kıssaya, gönderiye (fotoğrafa) yahut profile nasıl müzik eklenir? Bu Kılavuz yazıda, Instagram müzik ekleme yollarını anlattık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir