Samsung kendi grafik birimi için kolları sıvadı

Genel Mar 27, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un tekrar özelleştirilmiş çekirdek çalışmalarına başlayacağı argüman edilmiş fakat sonrasında bu, Kesin bir lisanla yalanlanmıştı. Artık de grafik ünitesi ile ilgili bir tez geldi.

Radeon tabanlı Samsung grafik birimleri

Sektörün birinci ışın izleme takviyeli taşınabilir grafik ünitesini Exynos 2200 yonga setinde sunan Samsung, işler istediği üzere gitmeyince yaygın bir kullanıma sunamamıştı. Galaxy S amiral gemileri için yeni bir Exynos yonga seti yol haritası belirleyen Samsung’un grafik kısmı de hareketli.

İddialara nazaran Samsung, AMD ile olan iştirakini geliştirmek istiyor. RDNA grafik mimarisini Temel Meydan yeni bir grafik ünitesi için çalışmalar başladı. Samsung her şeyin eksiksiz olmasını istiyor ve performans beklentilerin altında kalırsa grafik ünitesinin çıkışı ertelenecek.

Samsung’un hali hazırda Radeon tabanlı Xclipse 930 grafik ünitesi barındıran yeni bir Exynos yonga seti hazırlıyor ve bunu Tensor G3 ismiyle Pixel 8 serisinde kullanacak. Sonrasında ise savlı grafik ünitesinin gündeme geleceği argüman ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir