İnanılmaz özelleştirme seçenekleri sunan Framework Laptop 16 tanıtıldı

Genel Mar 26, 2023 Yorum Yok
Özelleştirilebilir ve modüler bilgisayarları tekrar hayatımıza sokan başarılı firma Framework, yeni dizüstü bilgisayarı ile dikkat çekmeye hazırlanıyor. Framework Laptop 16 isimli yeni dizüstü bilgisayar, harici GPU kartı ve RGB modülleri ile oyunculara yönelik bir bilgisayar olacak.

İsterseniz GPU, isterseniz M.2 kartı isterseniz ek batarya ekleyin

Yükseltilebilir CPU, RAM, SSD ve değiştirilebilir I/O girişleri ile dikkat cazip bilgisayarlar üreten Framework, yeni aygıtında bu özellikleri koruyor ve dikkat cazip bir yenilik ekliyor. Framework Laptop 16; CPU ve SSD üzere özelleştirmelerin yanı Dizi ek bir girişe sahip. PCIe x8 bağlantısı takviyeli bu giriş ile kullanıcılar, bilgisayarlarına GPU, çift M.2 SSD, video kayıt kartı hatta ek batarya ekleyebilecek. Böylelikle oyuncular, istedikleri Vakit ekran kartlarını güncelleyerek yeni oyunları istedikleri akıcılıkta deneyimleyebilecek.

Bunun yanı Dizi Laptop 16, Önemli özelleştirmelere müsaade veren bir klavye sistemine sahip. Kullanıcılar, klavyelerine ister numpad, ister Özel macropad isterlerse ikincil ekran ekleyebilecek. Raspberry Pi 2040 mikrokontrolcüsü üzerine heyeti bu sistemin yazılımı tamamen Aleni kaynaklı ve bu sayede kullanıcılar, istedikleri halde klavyelerini değiştirebilecek.

Ayrıca Framework Laptop 16, Thunderbolt denetimcileri ile 6 farklı I/O girişine müsaade veriyor. Kullanıcılar, bu girişleri USB-C, USB-A, 3.5mm jack, HDMI, DisplayPort, microSD üzere giriş seçenekleri ile düzenleyebilecek. Laptop 16’nın CPU ve GPU seçenekleri ve fiyatı şimdi belirli değil lakin cihazın 2023’ün ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir