Huawei’den iPad Air’a rakip geliyor: İşte MatePad Air’ın ilk görüntüleri

Genel May 15, 2023 Yorum Yok

Huawei, 18 Mayıs’ta yeni ürünlerini tanıtacağı geniş çaplı bir Faaliyet düzenleyecek. Şirketin sahneye çıkaracağı eserlerden biri de MatePad Air olacak. Lansmana kısa bir müddet kala tabletin birinci imgeleri ve birtakım özellikleri internete sızdırıldı.

MatePad Air’ın ismindeki “Air” ibaresi Apple iPad Air ile rekabet edeceğini gösteriyor. Aktarılan bilgilere nazaran Aygıt 2.8K çözünürlük, 144 Hz yenileme suratı ve 3:2 en uzunluk oranına sahip 11 inçlik bir ekran taşıyacak. Ayrıyeten 6.4 mm kalınlığında ve 508 gram tartısında bir gövdeyle gelecek.

Muhtemel fiyat etiketi de ortaya çıktı

Tabletin Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden Güç alacağı bildiriliyor. Bununla Birlikte 40W süratli şarj dayanağına sahip 8.300 mAh pil içerecek. öbür açığa çıkan ayrıntılar ortasında LED flaşlı tek arka kamera ve stereo hoparlörler yer alıyor.

Yayınlanan fotoğraflarda aygıtın beyaz versiyonunu görebildik. Öbür renk seçeneklerinin sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Kesin fiyat bilgisi de şimdi var değil lakin 3.000 yuan yani 430 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir