Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Honda Almanya’da sanal elektrik santrali yetkisini aldı

Honda Almanya’da sanal elektrik santrali yetkisini aldı

admin admin -
13 0

Sanal Sıkıntı operatörleri nihayet vakitlerde dünyada artan bir dalga oluşturmakta. Bu kurumlar borsa gibi süreçte olan elektrik gücü piyasalarına iştirakte bulunuyor ve hem elektrik üretim kapasiteleri hem depolama kabiliyetleri ile ekstra gelirler elde ediyor.

Örnek vermek gerekirse hem güneşten güç elde eden hem de depolayan meskenlerdeki Ufak batarya ve üretim kapasitelerini birleştiren sistemler, ucuza elektrik olduğunda bataryaları doldurabilir, yüksek olduğunda satış yapabilir. Bu tesisler birebir vakitte üretim kapasitesini kullanıcıları ortasında takasta kullanabilir, güç yetmediğinde yahut fazlalık olduğunda şebeke frekansının bozulmaması için gerektiğinde şebekeye elektrik veren hazırda bekleyen santraller yerine geçmeye başladı.

Ayrıca yetkilendirilmiş hesapların, sistemlere uzaktan iç olmasıyla bu yapılar bireyler için de gelir elde etme modeli haline geliyor.Bu sayede gerek acil durum ya da şebekeye elektrik Geri satın almanın kıymetli olduğu durumlar için kullandığınız bataryayınızdan aylık gelir elde edebiliyorsunuz. Burada Honda’nın yaptığı şey ise dev bir güç depolama kapasitesine sahip elektrikli araçların bataryalarındaki kapasiteyi işleterek araç sahiplerine ekstra gelir sağlayıp kendisine de işletmeci karı kazandırmak. Geçtiğimiz sene yaptığı 6 araçlık pilot çalışmada elde ettiği muvaffakiyet sayesinde çift istikametli şarj istasyonuna sahip kullanıcılarını yakında tanıtacağı platforma katmayı planlıyor.

Böylece araç şarja bağlı bekler iken gerektiğinde ve fiyatın Fazla ucuza düştüğü anlarda elektrik çekmekle kalmayacak, şebekenin anlık gereksinimleri için de şebekeye elektrik verebilecek yahut dengeleme emelli şebekeden çekebilecek.

Genelde araçların günde bir kaç saat kullanılıp öteki durumlarda bağlı kaldığı kadar mühlet boyunca getiri elde edecek olması Aka bir avantaj ve kaynakların gerçek kullanımını sağlamakta. Bunun için Biricik Gerekli olan şey araçların ve istasyonun çift taraflı akıma müsaade verecek yapıda olması.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir