Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Google: İnternetin yüzde 60’ı yinelenen içerik

Google: İnternetin yüzde 60’ı yinelenen içerik

admin admin -
17 0
Bugün internet dünyasında milyarlarca içerik yer alıyor ve makul gündem unsuru etrafında ya da kısaca daha Fazla trafik Meydan mevzu hakkında birbirine benzeyen sayısız içerik görüyoruz. İnterneti adeta çöplüğe çeviren kopya içeriklerin yanında optimizasyon meseleleri da Ehemmiyet arz ediyor.

İnternetin yüzde 60’ı yineleniyor

Singapur’da düzenlenen Google Search Central Live etkinliğinde, Google mühendisi Gary Illyes internetin yüzde 60’ının yinelenen içerik olduğunu lisana getirdi. Tam detay vermediği için birbirini kopyalayan içeriklerin kastedildiği sanılsa da Hadise biraz daha optimizasyon odaklı.

Sunumdaki ayrıntılar odaklanıldığında arama motoru optimizasyonunda yapılan kusurların indekslemede Aka sorunlar oluşturduğu anlaşılıyor. HTTPS yerine kullanılan yinelenen internet protokolleri, www ile başlayan yahut başlamayan sayfalar, sessionID üzere Gereksiz parametrelere sahip URL adresleri, / yahut / olmayan varyantlar bilgi tabanını bir oldukça meşgul ediyor. Illyes de iştirakçilere bunlardan vazgeçmelerini tavsiye ediyor.

Elbette kopya içerikler de en Aka meselelerden birisi fakat optimizasyon problemleri da eklendiğinde kullanıcıların aradıkları bilgiye direkt erişebilmeleri de güç hale geliyor. Bu da internetin Özgür mantığına vuruş vuruyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir