Hogwarts Legacy’yi gerçek bir asa ile oynayabilirsiniz, nasıl mı?

Yazılım Şub 21, 2023 Yorum Yok
Hogwarts’ta yazılım öğretiliyor mu bilmiyorum lakin bilgisayar dünyasına olduğu kadar Harry Potter kozmosuna de tutkulu olan bir geliştirici, Hogwarts Legacy’deki büyüleri hakikaten bir asaya getiriyor. Hareketleri algılayan asa sayesinde büyüler tuşlara basmadan yapılabiliyor.

Hogwarts Legacy’de büyüleri asa ile yapmak

Reddit kullanıcısı “That’s-so-Mo” görünüşe nazaran Hogwarts Legacy’deki büyüleri tuşa basarak yapmaktan bıkmış durumda. Projesinde Hogwarts Legacy için Kano asasını kullanan Mo’nun Temel fikri temelinde nihayet derece kolay. Asanın içinde bulunan Raspberry Pi Zero W yardımıyla hareketler algılanıyor ve akabinde ilgili büyünün tuşuna basılmış üzere oyuna aktarılıyor.

Harekete hassas olan asa ile büyü yapmak için ise sahiden yapacağınız büyüyü öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü bildiğiniz üzere oyunda ve Harry Potter cihanında her büyünün farklı bir yapılış şekli/jesti bulunuyor. Mo’nun projesinde gerçekleştirdiği bu eğlenceli etkileşimde biraz gecikme olsa da “Lumos”, “Wingardium Leviosa” ve “Avada Kedavra” üzere büyüleri elinizdeki asa ile yapmak nihayet derece yaratıcı görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir