Her dört kişiden biri: Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyar oldu

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Facebook neredeyse 20 yıldır ortamızda ve hala büyüyor. Meta, dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada dev toplumsal ağı Facebook hakkında da Değerli bilgiler paylaştı. Aktarılanlara nazaran Facebook’un günlük etkin kullanıcı sayısı birinci Sefer 2 milyar bireye ulaşmış durumda. Bu ortada Facebook’un aylık 2 milyar kullanıcı sayısına ise 2017’de ulaşmıştı.

Facebook, 2 milyar kullanıcıya ulaştı

Facebook, günlük 2 milyar kullanıcıya ulaşan birinci Meta’ya ilişkin platform değil çünkü WhatsApp birkaç ay Evvel 2 milyar kullanıcıya ulaşmıştı. Lakin Meta, nihayet aylarda işinde Kıymetli kesintiler yapmış olsa da şirketin en Aka reklam geliri kaynağının büyümeye devam etmesi nihayet derece kıymetli.

Meta, 11.000’den Çok kişiyi işten çıkarıyorken bir yine yapılanma içerisine girmiş bulunuyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, 2023 yılını “verimlilik yılı” olarak gördüklerini lisana getirdi.

Meta, üretken Yapay zekaya odaklanacak

Öte yandan Meta’nın 2022’nin nihayet çeyreğine ait 32,2 milyar dolarlık geliri, geçen yıla nazaran yüzde 4 düşmesine Karşın Yeniden de beklenenden biraz daha düzgün. Son çeyrekte elde edilen net gelir ise yüzde 55 düşerek 4,6 milyar dolara geriledi. Yılın tamamında ise Meta, yüzde 1 düşüşle 116,6 milyar dolar gelir, yüzde 41 düşüşle 23,2 milyar dolar net gelir elde etti.

Bununla Birlikte Zuckerberg, Meta’nın verimliliğe öncelik verdiği için kesintiler yapmaya devam edeceğini öne sürüyor: “Performans göstermeyen yahut artık Fazla Kıymetli olmayabilecek projeleri kesmek konusunda daha proaktif olacağız.”

CEO ayrıyeten üretken Yapay zeka projelerinin önümüzdeki Yıl Meta için bir öncelik olacağını söyledi. ek olarak Meta ayrıyeten metaverse yatırımlarında Aka miktarlarda Nakit kaybetmeye devam ediyor. Meta’nın bildirdiğine nazaran VR, AR ve metaverse projelerinden Mesul kısım olan Reality Labs, 2022’nin dördüncü çeyreğinde 4,3 milyar dolar ve bütün Yıl genelinde yaklaşık 14 milyar dolar kaybetti. 2023’ün birinci çeyreğinde de Nakit kaybetmeye devam etmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir