Samsung Galaxy S23 Ultra, performans testinde Galaxy S22 Ultra’yı ikiye katladı

Genel Şub 02, 2023 Yorum Yok
Samsung, geçtiğimiz gece düzenlediği Unpacked etkinliğinde Galaxy S23 Ultra telefonunu tanıttı. Firmanın en kuvvetli amiral gemisi, Qualcomm imzalı Özel bir işlemci ile Birlikte geliyor. Bu işlemcinin performansı ise hayli tezli duruyor.

Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra’da Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy yongası kullanılıyor. Piyasada halihazırda Snapdragon 8 Gen 2 yongalı telefonlar Mevcut Lakin Samsung’un kullandığı işlemci Qualcomm ile yapılan iştirakin bir eseri. Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, hem CPU hem de GPU tarafında daha yüksek saat suratlarına sahip. Görünüşe nazaran bu yükselen saat suratları performans testlerine de yansıyor.

Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra

Coisa de Nerd isimli bir YouTube kanalı Galaxy S23 Ultra ile Exynos 2200’lü Galaxy S22 Ultra’yı birbiriyle karşılaştırdı. Yapılan performans testinde ise 3DMark Wild Life Extreme kullanıldı. Ortaya çıkan sonuçlar ise yalnızca dökümhanenin değiştirilmesiyle performansın ne derece değişebileceğinin bir göstergesi. Çünkü Exynos, Samsung’un dökümhanelerinde Qualcomm Snapdragon’lar ise TSMC dökümhanelerinde üretiliyor.

Her neyse, test sonuçlarına nazaran Galaxy S23 Ultra 3.873 puan, Galaxy S22 Ultra ise yalnızca 1.912 puan alıyor. Ortadaki ayrım iki kattan daha fazla. Bu GPU performans kıyaslaması bizlere Snapdragon 8 Gen 2’nin verimliliğini, Galaxy S23 Ultra’nın gelişmiş soğutma tahlilini ve Samsung için Özel üretilen işlemcinin performansını gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir