Hellblade 2’nin yüz animasyonları MetaHuman teknolojisi ile olağanüstü seviyede

Yazılım Mar 23, 2023 Yorum Yok
Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC 2023) kapsamında Epic Games, gerçekleştirdiği uzun mu uzun State of Unreal sunumu ile Unreal Engine 5.2 ve kapsamlı Unreal Engine teknolojilerini gözler önüne serdi. Sunum sırasında Ninja Theory tarafından geliştirilen Senua’s Saga: Hellblade 2’nin harika animasyonları ise Biricik sözle büyüledi.

Hellblade 2, MetaHuman teknolojisini kullanacak

Senua’s Saga: Hellblade 2‘nin Çehre animasyonları Unreal Engine’in MetaHuman teknolojisi ile açıkça Öbür bir düzeye erişmiş. MetaHuman hakkında Epic’in baş teknoloji sorumlusu Kim Librerim, “Bulutta barındırılan bu araç, bir RPG Ira yaratıcısının kolaylığıyla lakin daha Evvel hiç görmediğiniz bir gerçekçilik ve özelleştirme seviyesiyle oyununuz yahut tecrübeniz için fotogerçekçi dijital beşerler oluşturmanıza İmkan tanıyor” dedi.

Ninja Theory tarafından geliştirilen Hellblade 2’de Senua’ya can veren Melina Juergens, MetaHuman teknolojisinin nasıl çalıştığını göstermek için aktiflikte sahneye çıktı. Çehre animasyonlarının elde edilmesi için ise sadece bir iPhone kullanılması dikkat çekti. Sonuç ise muazzam düzeyde. Unreal Engine’in MetaHuman teknolojisi, bu Yalın imgeleri işleyip bir 3D modele detaylı Çehre animasyonları uygulayarak endişeyi, öfkeyi ve daha ince mimikleri pek düzenlemeye gerek kalmadan aktarabiliyor. MetaHuman teknolojisinin sunduklarını tam olarak görebilmek için iki görüntüyü da izlemenizi tavsiye ederim.

Öte yandan Ninja Theory ve stüdyonun sahibi Microsoft, Hellblade 2‘yi Aralık 2019’da The Game Awards’ta duyurmuştu. Ninja Theory kurucu ortağı Tameem Antoniades, Haziran 2021’de yayınlanan bir kamera gerisi görüntüsünde “Hellblade bizim için Fazla özeldi ve düz bir devam oyunu yapmak istemedik, ekstra Özel bir şey yapmak istedik” sözlerini kullanarak uzayan sürece işaret etmişti. Aralık 2021’de ise Hellblade 2’den bir oynanış görüntüsü da paylaşılmıştı. O vakitten beri oyun sessizliğe gömülmüştü Ancak Hellblade 2’nin ne Vakit çıkacağı hala açıklanmış değil. Windows PC ve Xbox Series X’e çıkacak olan Senua’s Saga: Hellblade 2’nin bu Yıl içinde piyasaya adım atması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir